Ocena kierowcy - Mercedes Vito W638

zdzislaw.mackow@xl.wp.pl, 21 lat temu
Silnik 2.3 D 79KM 58kW
Rok produkcji 1997
Mercedes Vito W638 2.3 D 79KM 58kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
silnik bardzo czuly na jakość paliwa. Na paliwie zachodnim pełna kultura jazdy, spalanie w normie, wyciszenie ,moc itd. Na polskim chyba każdy to na wyrywki zna. Trzeba tankować na sprawdzonych stacjach bo czeka nas niepotrzebna frustracja,że u kogoś 9l/100km a u nas 11l/100km. Proponuję baczną uwagę zwrócić na spody drzwi i tylnej klapy. Uszczelnienie na złączach blach położono niedbale, należy je zerwać, pomalować antykorozyjnie, na nowo położyć uszczelnienie bo korozja błyskawicznie spustoszy doły drzwi i klapy. Niech moc będzie z nami!
Ogólnie OK. Jedno ale. Po 220tys. brak sprężania w 3 cylindrach.Jeździłem nim od nowości, bez szaleństw i nadmiernych obciążeń. Pech chyba jakiś. Płacę i płaczę.
Ogólnie OK tylko te cholerne linki zacierają się co 100tys. a 1szt. kosztuje 410 zł a są dwie.
Za słabe przeguby w przednich kołach.Wymieniałem 3 razy. Jeździłem normalnie,auto nie było przeciążane i raczej po dobrych drogach
Ogólnie OK.Dodam tylko,że wymieniałem 4 razy szybę czołową.Coś jest nie tak z kątem nachylenia szyby przedniej bo byle kamyczek powoduje uszkodzenie. Szyby miałem firmowe(bo wymieniałem z AC). A panowie z drogówki co rusz konfiskują mi dowód za uszkodzoną szybę.
Może być
Zależy od wyposażenia dodatkowego czyli od kasy bo ogrzewania na postoju oraz w czsie jazdy na luzie nie ma. Trzeba zakładać samemu.
Może być
Silnika ok ale do drzwi czepiam się, mają kiepskie uszczelki . Tylna klapa ma za dużą szparę. W serwisie powiedzieli,że te typy tak mają
Dobre paliwo 9,3/100km złe 11-12l/100km. Jeśli chodzi oceny napraw i przeglądów proponuję zadzwonić do najbliższej ASO Mercedesa.
Odniosłem wrażenie,że jedynie zapłaciłem za prawo wożenia znaczka z celownikiem
Linki od zmiany biegów! Bajer ale do czasu (cena 1 linki- 410zł).Podsufitka ma za małe rzepy i słabo trzymają. Joystik od biegów wpada w wibrację(czasami)
U mnie padł silnik,przeguby są normą ,u innych padały ABSy. Wg mnie auto skonstruowano naprędce i musiało się to odbić na niezawodności.

Usterki Mercedes Vito W638

Mercedes Vito W638 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu