Lista ocen Mercedes Vito W639 Furgon (50) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
W moim przypadku jest odpukać nie żle.Jedyna poważna wada tego samochodu to jest rdza-cztery razy konserwowałem to hiszpańskie cacko i mam dość,ale rdzę zatrzymałem-no pasaran.Samochód ten mam od nowości i wiem czym jeżdżę.Dziwię się ludziom,którzy kupują skorupę Vitka z przebiegiem 200-300 tyś. km i psy wieszają na tym wozie.Czego żądacie od wysłużonego strucla,przecież to nie wino.Ciekawe czy jak będziecie mieli po 70-80 lat,bajpasy,sztuczne...
~MB Vito 108CDI
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
Poważne awarie zdarzają się naprawdę bardzo rzadko, ale jak już coś się zepsuje, to tylko laweta. Niemniej jednak Vito (przynajmniej moje) jest niezawodne. Nie ma również oznak korozji. Wystarczy chociaż 2 razy w miesiącu go umyć i raz w miesiącu nawoskować i posprzątać wnętrze, żeby móc spać spokojnie. Brak korozji może być wytłumaczony faktem, iż samochód jest z reguły garażowany.
~xlukaszx@o2.pl
Furgon 111 CDI 116KM 85kW
WTRYSK ALE MOJ MECHANIK ZROBIL CO TRZEBA DOCIERAL DYM DO SRODKA Z KOMORY SILNIKA I W KABINIE MOZNA BYLO SIE UDUSIC OKAZLAO SIE ZE USZCZELK APOD WTRYSKIEM I USZKODZILO WTRYSK WIEC WYMIENILISMY TYLKO KONCOWKE WTRYSKU I WSZYSTKO GRA OCZYWISCIE INNI MOWILI ZE USZELKA POD KOLEKTOREM I INNE WYMYSLNE HISTORIE TRZEBA MIEC DOBRY WARSZTAT TO BEDZIE OK I NIE BEDA WPROWADZAC W BLAD JA MAM OK
~WALDEK
Furgon 115 CDI 150KM 110kW
Notorycznie uszczelki wycieraja lakier na drzwiach, i nic nie pomaga wymiana uszczelek. Wskaznik paliwa ponizej 1/4 stanu zaczyna wariowac: raz zejdzie do rezerwy, a raz pokazuje 1/4. Cyrki zaczynaja sie, jak jezdzisz juz na rezerwie. Moze sie okazac, ze nie dojedziesz do stacji (mialem tak wielokrotnie). Serwisowi nie udalo sie usunac tej usterki.
~Arek
Furgon 111 CDI 116KM 85kW
Przy - 20 zamarza na amen, ale być może jest to wina "doskonałej" jakości paliwa. Przednie zawieszenie to pięta achillesowa tego samochodu, ale być może jest to wina naszych gładkich jak blat stołu, chociaż w marzeniach, dróg. I te denerwujące stuki w układzie kierowniczym.
~ANDRZEJ G
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
elektronika w tym samochodzie to brak słów :centralny zamek,układ trakcji,sterownik poduszki,świeca w dogrzewaczu. W zawieszeniu końcówki stabilizatora(dziury wiadomo) ale przewód hamulcowy w przednim kole to zgroza ,guma prze., rozwarstwił się kolektor ssący
~robiel
Furgon 111 CDI 116KM 85kW
wewnętrzna osłona przegubów potrafi się rozerwać.na oryginale 80000 a napodróbach czasem nie wiecej niż 10000,wymieniłem już diwe po obu stronach,lewa 80000,prawa 120000,a najbardziej pamietna usterka - piszczące koło podnośnika szyb lewe drzwi
~djyacho
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
Większe problemy były tylko z podporami wału napędowego oraz z krzyżakiem po pięciu latach użytkowania auta, poza tym szczotki alternatora, łączniki stabilizatorów, końcówki drążków, tylnie amortyzatory oraz sprężyny.
~Maciek
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
turbina i problemy z elektroniką silnika (ponoć wada fabryczna) ASO w Łodzi nie mogłó sobie z tym poradzic za dużo panów w krawatach za mało fachowych mechaników, dopiero pismo do dyrektora postawiłó serwis na nogi

Mercedes Vito W639 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Daniel
Furgon 115 CDI 150KM 110kW
Pękł przewód hamulcowy elastyczny. Na szczęście obyło się bez stłuczki. Lepiej sprawdzić od razu wszystkie. Ciekawostka - w tym modelu odpowietrzamy hamulce komputerem - cała procedura jest tam zawarta.
Mercedes Vito W639 Furgon