Lista ocen Mercedes Vito W639 Furgon (59) - Silnik

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rysiek
Furgon 111 CDI 116KM 85kW
W pełni zgadzam się z większością opinii na temat VITA. Jest to arcybubel . Takiego złomu jeszcze nie widziałem . w pierwszym roku jeszcze na gwarancji poczła stacyjka , hamulce potem po gwarancji skrzynia biegów , pękła przednia szyba , drugi raz stacyjka - za kazdym razem do wymiany . Serwis łupie za naprawy nieprzytomnie - przynajmniej ZASADA w Krakowie - chyba rekompensują sobie to co tracą na akcjach promocyjnych. Na podstawie tego...
~znikający punkt -Ma
Furgon 120 CDI 204KM 150kW
Silnik to najjaśniejszy punkt samochodu, cichy o niesamowitej kulturze pracy(perfekcyjny) osiągi-te miny twarzy innych użytkoników pojazdów, to zdziwienie, a nawet przerażenie, że ich samochód uzbroiony w super silnik turbodiesla jest wyprzedzany przez auto dostawcze.Zakres użytecznych obrotów zaczyna się od 1000do4000obr/min!!! czyli bardzo szeroki(wynika to z poemności silnika,a momęnt obrotowy bije swoimi 440Nm po całej skali. V-max 205km/h
~xlukaszx@o2.pl
Furgon 111 CDI 116KM 85kW
silnik 112 CDI ma kopyto ale w jednym momencie z malych obrotow do 2200 obrotow straszny moł potem jest taki dopalacz i przyspiesza EXTRA jak sie trzyma troche ponad 2,500 obrotow jest extra ale znow za 3,500 obrotw moc spada ale przyspiesza, spalanie przy szybkiej jezdzie po miescie i zawsze pierwszy z pod swiatel to mi spala 11 litrow nie da rady wiecej ale to juz szybka jazda a na poskojnie 7 lub 8 litrow
~MB Vito 108CDI
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
Silnik o dziwo nie sprawia żadnych problemów mimo że auto pochodzi z polskiego salonu i nie jest specjalnie pieszczone. Jest bezawaryjny, ekonomiczny i dynamiczny jak na busa. Na trasie przy prędkości 100-120 km/h pali 7-7,5l/100km. Od 120 robi się głośno. Dochodzi prawie do 170km/h - przy tej masie i mocy uważam to za bardzo dobry wynik. Jedyne, co przy nim robię to lanie ropy, płynów eksploatacyjnych i przeglądy.
~Andrew
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
no silnik jak to diesel - wół roboczy... kto się spodziewa po mercedesie cichej pracy to się zawiedzie, ale jak narazie (odpukac ;) przy prawie 300kkm nic w silniku nie robione!! Zbliżają się wtryski... raz zrobił psikusa i sobie pokopcil ale mu przeszlo :-) elastycznosc ok: 1-25km/h 2-60km/h 3-85km/h 4-120km/h 5-160km/h (no raz 165 polecial ;) Załadowany czy nie rwie do przodu... naprawde wdzieczne autko!
~Andrzej
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
Piękny samochód ..komenatrze że TRANSIT albo T5 jest lepsze, to śmiech na sali..chyba zazdrosnicy tak piszą :) Mam samochód od nowości , jedyne co w nim robie to wlewam paliwo i płyny :) Może Vita z polskiego salonu są trefne - NIE WIEM .. Ja kupiłem w salonie w Monachium i sprawuje sie doskonale.Mam 111Cdi i napewno nastepnym autkiem bedzie ten sam model ,ale może 115 lub 120 CDI który ma 205KM
~Krzysztof
Furgon 111 CDI 116KM 85kW
Dostałem 8 miesięcy temu taka oto służbówkę, i jestem pozytywnie zaskoczony - wbrew temu co napisali moi poprzednicy nic sie nie dzieje złego, auto jest bardzo przyjazne, 6ciobiegowa skrzynia pozwala szybko i komfortowo pokonywać długie trasy, a uwolniona od przeniesienia napędu przednia oś daje dużo swobody w manewrowaniu.
~Maciek
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
silnik dobrze ciągnie z dołu ale głośny,brak problemów z wyprzedzaniem na trasie od nowości 2 l. oleju od przeglądu do przeglądu po 80 tys. walneła turbina. !!!! UWAGA MIAŁEM BARDZO DUŻY PROBLEM Z GAŚNIĘCIEM SAMOCHODU PODCZAS JAZDY SZCZEGÓLNIE PODCZAS OSTREGO PRZYŚPIESZANIA DOPIERO 7 WIYTA W SERWISIE NAPRAWIŁA PROBLEM.
~agnes
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
najgorszy szajs jaki wyprodukowano w historii wszystkich samochodow.gowno i jeszcze raz gowno!!!sto razy naprawiany system paliwowy,wciaz szwankujaca elektryka, wtryski, pompa i nie wiadomo co jeszcze.Nigdy nie kupujcie tego dziadostwa!!!!Kup sobie transportera,bo z vitem daleko nie zajedziesz!!!!

Mercedes Vito W639 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~hryniu@poczta.onet.pl
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
naprawdę świetny silnik.chętnie wkręca się na obroty,w miarę cichy.rozpedzilem swojego Vito do prawie 180.mierzylem też przyspieszenie 0-100,wynik:16,3s.to jest aż o 4sekundy lepiej niż w danych fabrycznych!!!
Mercedes Vito W639 Furgon