Lista ocen Mercedes Vito W639 (64) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrew
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
Hmm mogłaby lżej pracować... ale jak się chce mieć skrzynie która się po 100kkm nie rozleci to tak widocznie musi byc ;) jak do tej pory zero problemów... faktem jest ze wsteczny mógłby być lepiej rozwiązany ale jak się nauczysz jeździć to nie rozwalisz skrzyni... wymiana linek? Ja nic takiego nie wiem... ludzie jak wy jezdzicie tymi Vitami ze wam wszystko sie psuje?
~xlukaszx@o2.pl
Furgon 111 CDI 116KM 85kW
te cholerne linki ja nie narzekam narazie czasaim zgrzytnie wsteczny a reszta dziala a jzu spory przebieg 256 000 ALE O AUTKO DBAM JESLI CHODZI O MECHANIKE I PRZEGLADY MAM W TERENIE NAJLESZOEGO MECHANIKA PRAWIE W MOIM WOJEWODZTWIE WIEC DOBRZE I NAPRAWY NIE SA DROGIE POROWNOJAC DO SERWISU KTORY PSUJE AUTA
~MB Vito 108CDI
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
Skrzynia biegów generalnie mi się nie psuje, ale nie jest wolna od wad. Potrafi haczyć, biegi (zwłaszcza wsteczny) wchodzą z wyraźnym oporem, a najbardziej denerwuje mnie ten badziewiarski lewarek, który non stop się łamie. Ale kupno innej gałki za kilkadziesiąt złotych załatwia sprawę.
~Andrzej
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
Skrzynia pracuje bardzo dobrze...nie rozumiem komentarzu jednego gościa ze nie wie po co jest 6 bieg :/ Przecież jasną sprawą jest ze to nadbieg ..ja go stosuje bardzo często w trasie - silniczek pracuje na niższych obrotach , ja sobie jade 170km/h a spalanie w granicach 6l w trasie.
~znikający punkt -Ma
Furgon 120 CDI 204KM 150kW
Vito wyposażony w ten silnik jest połączony tylko ze skrzynię automatyczną o 5-przełożeniach.Zmiana biegów odbywa się płynie,ale...ale...są momęnty kiedy się zastanawia nad odpowiednim doborem przełożenia.Ogólnie długość przełożeń dobrana poprawnie
~djyacho
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
Jak to w Mercedesach, do 80tyś było wszystko dobrze, później zaczęły się problemy z kasetą. Zimą przy sporych mrozach, pojawiały się problemy ze zmianą biegów, zanim auto przejechało kilka kilometrów. Poza tym ok ;)
~WALDEK
Furgon 115 CDI 150KM 110kW
Po roku zaczely sie z leksza problemy, coraz ciezej pracowala, coraz wieksze zgrzyty. Na dzien dzisiejszy szykuje sie do wymiany skrzyni, jesli wymiana linek nic nie pomorze. Wsteczny i 1 to masakra.
~malytop@op.pl
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
za twardo i za ciężko wchodzą biegi, ale podobno ten typ tak ma więc się rozpisywać nie będę, dodam że w trasie to i tak nie ma znaczenia bo lata na piątce od 70 - 160 km/h :)
~Bartek
Kombi Facelifting 113 CDI 136KM 100kW
Czasem zalaczenie napedu odbywa sie z lekkim stuknieciem jesli jedzie sie powoli do skrzyzowania i chce sie wbic w luke bardzo dynamicznie.
Dziennik kosztów dla Mercedes Vito W639
~Andrzej
Furgon 109 CDI 95KM 70kW
Nie jest zbyt precyzyjna-problem z haczącą jedynką i trzeba nauczyć się bezboleśnie włączać wsteczny.Krótko mówiąc geringi nie popisali się.