Lista ocen Mercedes W123 Sedan (201) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 167 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zwierzak
Sedan 2.3 136KM 100kW
Kurcze! Gdzie jest 5-ty bieg?!? Tak na poważnie - skrzynia jest jedynym elementem \"beczki\", do której można mieć jakieś zastrzeżenia. Jako wady mogę wymienić położenie biegu wstecznego i brak 5-ki. Cztery biegi wymuszają utrzymywanie wyższych obrotów. Jednak należy dodać, że biegi są baaardzo \"dłuugie\" i np na 3-ce da się jechać w przedziale 30-90 km\\h. Dodam jeszcze, że mimo wieku i przebiegu skrzynia działa bez zarzutu - niczym w nowej...
~voytek
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
Skrzynia automatyczna 4-stopniowa dobrze współpracowała z silnikiem. Dużą zaletą jest tak zwany "Kick Down", który po włączeniu zrzuca jeden bieg niżej (włącza się tryb sport). Przy czym przy tak małym silniku przydała by się ręczna skrzynia. Jeśli zauważycie problemy z przerzucaniem biegów polecam sprawdzić 2 rzeczy: 1) Poziom oleju w skrzyni (wchodzi 11litrów!) 2) Filtr w skrzyni (filterek jest metalowy, a olej dość agresywny).
~Karol
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
NIe ma oceny 4,5 a taką bym wystawił:) Plusy: idealnie, miękko wchodzą biegi, wręć wpływają na swe miejsce, Minusy: stanowczo za dugie, przez co traci dynamika.... no i tylko skrzynia IV co powoduje, że użyteczna prędkść na trasie to ok 95 km/h po przy większej prędkości jest zbyt głośno.
~zadowolony wlasciciel:)
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
chodzi super mam 4 i jedyna wada to brak 5 biegu ale ja nie nazekam bo skrzynia naprawde jest udana chodzi miekko i jest suchutka mimo 300tys km przebiegu w nowych lagunach po 100tys 6biegowa skrzynia jest zazwyczaj cala ulana i czeka juz na wymiane francuzi mogli by sie uczyc na beczkach
~Brzeku
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Skrzynia chodzi bez zazutu przez 10 lat mialem skrzynie 5 biegowa.... przy 4 biegowej to juz nie ta sama jazda na tamtej licznik sie przekrecal i wskazuwka dochodzila do 25-30km a jechal ok 190. Przebieg ma sporo powyzej miliona i most zaczyna wyc. Ale toczy sie dalej :)
~Piotrek
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Jeżdziłem wieloma autami ale tak intuicyjnej skrzyni biegów nie zaznałem (fakt w starej Mazdzie 626 rocznik87 podobnie było ale o niebo droższa w naprawach) Biegi wchodzą bez jakiś mocnych szarpnieć drążkiem poprostu do przodu i do tyłu jak kijem w wiadrze wody:) REWELACJA!!!!
~187fredu@wp.pl
Sedan 2.0 109KM 80kW
mam automatyczną, pomimo przebiegu i wieku nic się z nią nie dzieje, trochę już szarpie i zmiany są wyczuwalne zwłaszcza z 2 na 3 bieg, czwórka wchodzi już całkiem płynnie. no i na wsteczny trzeba też poczekać chwilkę. ja jestem zadowolony
~Alex
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Doskonała skrzynia biegów. Mam tylko 4-ke, ale skrzynia bdb zestopniowana, wspaniale, lekko i precyzyjnie pracujaca. Sprzegło chodzi delikatnie i miekko. Naparwde czućróznice miedzy MB a iinymi autami z tamtego okresu. wystarczy pozmieniac biegi...:))
~merc123
Sedan 2.0 D 60KM 44kW
Jeden wielki plus. Po prawie 30 latach żadnych problemów, jestem pod dużym wrażeniem. Jedyny, mały minus to 4 biegi - przy 90 km / h robi się głośno. Chociaż z drugiej strony tym samochodem przyjemnie jest jechać nawet 30 km / h.
~123go
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
Jak na auto z tego rocznika to super, biegi wchodzą dobrze, bez problemów, lepiej niż w jakimś Punto czy Golfie, komfort. Większość jest 4biegowa więc jakby brakuje 5 na trasie no ale i tak max prędkość nie pozwala odlecieć.
Mercedes W123 Sedan