Lista ocen Mercedes W124 Kombi (39) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nivomat
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Z racji wieku drobne awarie się zdarzają, ale koszty ich usunięcia są bardzo małe. Np.pękają ze starości przewody spryskiwaczy( przy zawiasach maski i tylnej klapy), przepalają się żarówki podświetlenia wskaźników itp. Elementem o podwyższonym wskaźniku awaryjności jest elektryczny szyberdach, w moim egzemplarzu już dwa razy go naprawiałem. Jedynie na ten element mogę ponarzekać, że nie ma mega trwałości właściwej W124.
~polishbastard
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Nie ma sensu się nimi przejmować. Chyba, że ktoś jest pedantem... albo 'koneserem'.. krzyż na drogę. Ludzie, dajcie sobie spokój z doprowadzaniem tych aut do stanów fabrycznych. Jak nie macie auta pod 1. wł. za 30000 PLN to szkoda waszego czasu. Odpala, przyspiesza, skręca, hamuje? to dobrze. I na tym niech pozostanie. Pospawanych podłużnic i tak nie odtworzycie.
~w124
Kombi 3.0 D 109KM 80kW
Przepalone gniazda bezpieczników - maksymalny, nie powodujący całkowitego wyłączenia wentylacji bieg nawiewu to 3/4, z powodu wypalonych gniazd bezpieczników (to powinno być w kategorii jakość inst. elektrycznej). Nieszczelne uszczelki tylnej klapy powodujące zawilgocenie tapicerki w bagażniku. Po 3 latach od kupienia padł samozamykacz i zamek klapy tył.
~stanlas
Kombi 2.5 D 90KM 66kW
Żeby nie usterki opisane niżej, autko na miarę swojej marki. Starzy mechanicy twierdzą, że mercedes zakończył swoje wartości na tym modelu. A szkoda. Marka ta miała bardzo wysoką renomę! Dziś niestety, pęd i cywilizacja powodują że marki się kończą.
~macgar
Kombi 3.0 D 113KM 83kW
Wysiadło domykanie tylnego zamka (wymieniłem całość sam - cena zamka to ok. 80zł), włącznik oświetlenia kabiny, domykanie centralnego w prawych tylnych drzwiach (mechanik zrobił to za grosze), alternator, 2 łożyska... chyba tyle
~gazza
Kombi 2.5 T 113KM 83kW
Mercedes ta nazwa mówi wszystko.Jednak trzeba brac poprawkę że auto jest prawie pełnoletnie.Ma przez to pewne niedomagania.Jednak w kazdym innym samochodzie z tego rocznika połowa z tego co miało działać,dawno by przestała.
~Wojtek
Kombi 3.0 D 109KM 80kW
Mam drobne kłopoty z elektroniką. W zasadzie jeden-zaburzenia przepływu paliwa na wolnych obrotach. Nie przeszkadza w jeżdzie, ale bywa, że silnik zgaśnie przy manewrach na parkingu... Poza tym jednym nawet żarówki się nie palą ;)
~Paweł
Kombi 2.0 D 75KM 55kW
Solidne dobrze złożone auto. czasami się coś zepsuje ale to stary samochód. Przełącznik podnoszenia szyb, mechanizm wycieraczek, jakiś przekaźnik, przecieka chłodnica. Trochę olej kapie ale jeździ.
~emil009
Kombi 2.0 109KM 80kW
Jak już wcześniej wspomniałem jego wadą jest trwałość... jak już padnie to wszystko :-D Ale na razie jeżdżę i nie narzekam. Choć ostatnio to i alternator i rozrusznik odmówił współpracy ...
~maciej
Kombi 2.5 D 90KM 66kW
wszystko jest proste i delikatne usterki takie jak np. nieświeciła mi żarówka przy otwieraniu drzwi wyjołem ten mały plastikowy bolec co przyb zamykaniu drzwi się wciska przeczysciłem i działa
Mercedes W124 Kombi