Lista ocen Mercedes W124 Kombi (43) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nivomat
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Biorąc pod uwagę wiek konstrukcji, jest to ekonomiczne auto. W trasie spalanie waha się od 6,2 do 7,2 l/100km w zależności od prędkości,ładunku i pory roku. Miasto 8,5-9,5 l. Trasa z załadowaną lekką przyczepką ok 8,5 l. Jeżdżę na półsyntetyku 10W40, między wymianami(co 12tyś km)dolewam tylko 0,5l oleju! Czyli nawet zużycie oleju jest minimalne,biorąc po uwagę nowoczesne diesle. Silnik bardzo prosty i trwały( wręcz legendarnie ). Brak...
~Bodzio66
Kombi 3.0 D 113KM 83kW
Początkowo nie było dobrze- 10-11 w mieście, 8- trasa. Po zrobieniu skrzyni biegów zużycie spadło do 8-9 w mieście i 7l trasa.Poważny wydatek to wymiana amortyzatorów NIVO. Koszt ok. 1,7 tyś/szt. Ja kupiłem używane za 400 zł i na razie jest dobrze. Poza tym MB 124 się nie psuje, a części jeśli już -warto kupować dobrych firm, bo tanie zamienniki nie sprawdzają się. Serwis Mercedesa omijać - jak każdy zresztą.
~paweł
Kombi 3.0 T 147KM 108kW
Jeżeli mowa o spalaniu to nie uważam tego auta za bardzo ekonomiczne - w mieście bierze 10 litrów ropy jak nic - w końcu 3.0 z turbiną. Na trasie jak poniesie ułańska fantazja to weźmie tyle samo. A jak się w mieście w korkach postoi i jeszcze agresywnie wyprzedza to może lekko zaboleć. Ocena 4, mam nadzieję nie na wyrost. Póki co nabite ponad 10000km co zrobić musiałem zrobiłem poważnych wymian póki co nie ma na szczęście.
~itech@onet.eu
Kombi 2.2 150KM 110kW
Porównując do innych samochodów często o mniejszych pojemnościach zadowala się niewielką ilością paliwa to zaleta nowszej generacji silnika. Autko świetnie sprawuje na sekwencyjnej instalacji gazowej 13 litrów gazu w zimie po mieście. Części eksploatacyjne w większości niedrogie, gorzej jest w przypadku zamiennych dostępnych tylko w ASO np czujnik ciśnienia. Tutaj potrafi być drogo choć czasami potrafią zaskoczyć.
~Flitch
Kombi 2.2 150KM 110kW
Samochód musi swoje spalić, ale to wygląda strasznie tylko na ekranie. 500tys km nabite i dalej chodzi i silnik i skrzynia z najprostszą instalacją LPG. Moja trasa to 100% miasto albo 70% miasto i 30% dwupasmówka. Lubię czerpać przyjemność z jazdy i często dość mocno go przegazuję. Ale sumując nawet w automacie auto nie do zajechania i mimo wieku wciąż czuć luksus i wygodę z podróży tym autem.
~akargi77
Kombi 2.0 D 75KM 55kW
Trasa poniżej 6l/100km,w mieście ok 8l.Jak na tak słaby silnik i ciężkie nadwozie wynik bardzo dobry.Ceny części niskie,a przy bardzo małej awaryjności często nawet nie wiem ile co kosztuje.Małe naprawy przeprowadzam sam,poważnych nie ma.Wymienia się głównie płyny eksploatacyjne,filtry i klocki hamulcowe.Teraz muszę wymienić gruszki nivo ok 600pln.Cena raczej normalna jak na ten element.
~emil009
Kombi 2.0 109KM 80kW
Można powiedzieć, że chciałby się żeby mniej spalał ... silnik nie za mocny i nie za słaby w zależności od tego jak się go pogoni to zużycie waha się od 10l do 16l na 100km (oczywiście gazu - benzyny spala min. 10 l/100km). Koszty zakupu części zależy od sklepu a i części używane też zależą od kogo i gdzie się kupuje ale w sumie nie jest drogie w eksploatacji.
~Gienek
Kombi 2.3 136KM 100kW
Źle !!! Dużo pali !!! Mój palił (bo już go sprzedałem, z tego właśnie powodu), w mieście 12-13 litrów - jeżdząc samemu, delikatnie. Jakbym chciał ruszać spod świateł jako jeden z pierwszych to myślę że spalał by 15 litrów. Na trasie jadąc do 110-120 km/h, i nie szalejąc schodziłem nawet poniżej 8 litrów, ale jadąc zapakowany i nie jak d... to spokojnie 10 litrów.
~Lukasz
Kombi 3.0 D 136KM 100kW
7.8l/100km jest to spalanie mojego mercedesa na trasie 500km autostrada w przedziale predkosci 100-120 km/h -skrzynia aoutomat obliczone z dystrybutora.Jezeli chodzi o o jazde w miescie to ciezko mi powiedziec bo auto uzywam na bardzo krotkich trasach do 5km i na zbiorniku normalnie robie 400mil tj. 640km czyli okolo 11l/100km
Dziennik kosztów dla Mercedes W124 Kombi
9,4
9,5
Kombi 3.0 188KM 138kW
no cóż napęd na 4 koła niesie za sobą wzrost spalania 15L/100 na mieście z lekką nogą da wyrobić. na trasie w sumie jak go rozpędzisz do prędkości X i ją utrzymujesz to 12l pali mnie przy jeździe tak 120-140 wychodzi 12.3l maximum to on nie zna ile wlejesz tyle spali zwłaszcza zimą jak ciągle 4koła idą
Mercedes W124 Kombi