Lista ocen Mercedes W124 Kombi (37) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~w124
Kombi 3.0 D 109KM 80kW
Legendarna niezawodność ... legła w gruzach: Regularnie co 2 lata (50Kkm), przednie zawieszenie do poważnej naprawy. 2 lata od kupienia, nieszczelna pompa wtryskowa - regeneracja, 3 lata od kupienia zatkała się chłodnica (na szczęście w zimie). 4 lata od kupienia sprzęgło do wymiany + nieszczelna pompa wtryskowa sprawia problemy z zapłonem "pod górkę". 5 lat (180Kkm) od kupienia, pękł blok, co doprowadziło do zatarcia i wymiany...
~nivomat
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Biorąc pod uwagę zaawansowany wiek większości W124 to poważne usterki zdarzają się bardzo rzadko. Oczywiście warunkiem jest odpowiednia dbałość o pojazd.Jedyną poważną usterką, która mi się przytrafiła w drodze to nieszczelność w układzie hamulcowym - ze starości przerdzewiał stalowy przewód, zasilający tylne hamulce.Tylko na przednich hamulcach \"dotoczyłem\" się do warsztatu.Poza tą przygodą Mercedes nigdy mnie nie zawiódł.
Kombi 3.0 188KM 138kW
Urwany zawór przez gaz po ok 3ys km po zakupie ale cóż te głowice nie nienawidzą gazu.więc silnik zrobiony gaz wypier... od tego czasu żadnych poważnych usterek. Doskonałą rzeczą jest zabezpieczenie podwozia bitexem co by rdza nie brała przypadkiem i osłona silnika konieczne przy myciu podwozia na myjni wa 99% stanie i to na parę ładnych godzin
~stanlas
Kombi 2.5 D 90KM 66kW
Jestem zadowolony z klasy tego auta. Stare tak samo jak ja i może dlatego się lubimy. Choć proste to jednak nie odbiega od wielu nowszych aut swoimi walorami. Jego usterki to konieczność po użytkowaniu przez innych jego właścicielach. Nie do końca dbali tak jak powinni.
~macgar
Kombi 3.0 D 113KM 83kW
Poprzedni właściciel sprzedał auto w idealnym momencie. Do wymiany były gruszki NIVO (cena części to ok. 600zł) oraz tylny most zaczął huczeć (koszt z wymianą to 1200zł). Na szczęście to na razie tyle, ale wiem że w przyszłym roku czeka mnie kompletny wydech i być może sprzęgło :(
~jan
Kombi 3.0 D 109KM 80kW
jedna jedyna usterka fuszerka niemieckiego lub francuskiego mechanika,naprawa kola pasowego alternatora klin wyzucony w zamian dodal pacan jedna wieksza pokladke i wszystko skrecil i zalozyl.
~polishbastard
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Nigdy nie wiadomo, kiedy auta coś nie trafi. Stare to jest. Niektóre rozwiązania są skomplikowane i nie każdy mechanik się ich podejmie. Ceny części czasami są z kosmosu.
~Bodzio66
Kombi 3.0 D 113KM 83kW
Po 412 tyś km remont skrzyni biegów. Koszt 1,3 tyś.zł. Można kupić sprawną za podobne pieniądze. Auto wg mnie i innych kierowców wzór trwałości i niezawodności. Nie wierzycie ?
~popski@seznam.cz
Kombi 2.5 D 90KM 66kW
Dwie skrzynie biegów w ciągu dwóch lat. Te będące w podaży są wyeksploatowane. Bardzo ciężko znaleźć taką, która jest godna uwagi. Dopiera trzecia się trafiła w miarę przyzwoita.
~piszczekmaciej
Kombi 3.0 180KM 132kW
Jak narazie zmieniłem tylko moduł zapłonowy i cewkę koszt 600 zł ze znalezieniem usterki i holowaniem miało prawo to i to od nowości było
Mercedes W124 Kombi