Lista ocen Mercedes W124 Kombi (44) - Silnik

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~polishbastard
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Wysoka kultura pracy, charakterystyczny klekot, którego nie sposób pomylić... klasyka. Przy oględzinach odkręcić korek wlewu oleju podczas pracy silnika, sprawdzić przedmuchy, czyli wystawić dłoń i sprawdzić, czy nie dmucha za bardzo spod korka.. jak wieje mocno to silnik kapeć. Pierścienie do roboty. Sprawdzić czy wywala oleju na zewnątrz pokrywy... mi raz jeden zachlapał całą twarz skubaniec. Po rozgrzaniu ciśnienie oleju (ten wskażnik...
~karlos
Kombi 2.5 D 90KM 66kW
auto ma 21 lat a wcale nie widać żeby mechanika dobiegała kresu swoich dni,silnik bez turbiny jest mocno za słaby dla tak wielkiej budy i zaczyna ciagnać dopiero powyżej 2500 obr/min. aby bujać sie wzglednie sprawnie trzeba właściwie ciagle utrzymywać obroty pomiedzy 2000 a 3500 obr /min. a czasami go przegarować nawet do 4500 obr/min bo to mu na pewno nie zaszkodzi a silnik jest wtedy sprawniejszy. motor nie łyka oleju ani chłodziwa odpala...
~nivomat
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Dobrze utrzymany i zadbany silnik pracuje zdecydowanie ciszej jak sławne TDI. Charakterystyczny pomruk pięciocylindrowego motoru jest miły dla ucha, a w czasie jazdy nawet z prędkościami autostradowymi można spokojnie rozmawiać w kabinie. Elastyczność jest dobra, ale samochód zachęca do spokojnej jazdy. Żeby dynamicznie jeździć - lepszym wyborem będą motory z turbiną lub benzynowe.
~paweł
Kombi 3.0 T 147KM 108kW
Nakręcone 350 tysięcy. I mało i dużo. 300TD to bardzo przyjemny silnik zarówno na trasę jak i do miasta. Pić swoje niestety pije - trasa normalna jazda 2 osoby~8; miasto 10 jak nic. Spalanie takowe wynika oczywiście ze skrzyni auto. W zimie raz prawie nie zapalił (przy -21) takto jedna laweta do mechesa - jakaś linka się zerwała, a automata nie poholujemy. Mam high hopes pojeździć jeszcze nim sporo.
~wróbel
Kombi 2.8 197KM 145kW
silnik bardzo ładnie pracuje na benzynie jak i gazie--- oczywiście sekwencja, mnie już tylko brakuje mocy, przydało by się 250 koni. niestety minus to cieknące uszczelki pod głowicą w silnikach 2.8 i 3.2, ale przy kanale olejowym, niezależnie czy się jeździ na benz. czy gazie. trzeba się liczyć przy wymianie oleju na 7,6 litra-- ładny koszt.
~leon
Kombi 2.5 D 90KM 66kW
stary niewysilony prosty trwały diesel dla ludzi którzy bardzo cenią sobie trwałość i niezawodność,demonem prędkości to on nie jest ale do spokojnej jazdy wystarczy, dość elastyczny,nie łyka oleju,pali nawet przy mrozach do -22 ,przebiegu nie sposób stwierdzić ponieważ cofanie bądz wymiana licznika są w tym modelu dziecinnie łatwe
~Bodzio66
Kombi 3.0 D 113KM 83kW
Silnik to najmocniejsza strona MB. Moim zdaniem lepszego nie ma i nie będzie.Nie ma takich osiągów jak współczesne CR, ale jestem pewien, że wytrzyma spokojnie do 1 mln i tak dalej. A jego praca to poezja dla uszu. Warto używać dobry olej. Ja leję Petronas Syntium 1000. Minimalnie bierze, ale tak ma być :)
~ŁUKASZ W.
Kombi 3.0 D 113KM 83kW
AUTO KUPIŁEM W NIEMCZECH PRZY PRZEBIEGU 272 TYS. AUTEM PRZEJECHAŁEM 110 TYS. NIE MIAŁEM ŻADNYCH PROBLEMÓW. TYLKO WYMIANA OLEJU I ŚWIEC ŻAROWYCH. STARA DOBRA KONSTRUKCJA DIESLA NIE TO CO TERAZ ROBIĄ.CO DO OSPRZĘTU NIC ZŁEGO SIĘ NIE DZIAŁO. NALEŻY PAMIĘTAĆ O CZĘSTEJ WYMIANIE FILTRA PALIWA.
~Gienek
Kombi 2.3 136KM 100kW
Bardzo dobry silnik. Nigdy mnie nie zawiódł, tzn. zawsze przychodzę i odpalam. Jeden, jedyny raz, gdy wysiadła Lambda, odpalił, ale nie chciał jechać. Prosty, dosyć silny. Na niskich obrotach spokojny, ale jak trzeba to na wysokich bardzo żwawy.
~japa.2@interia.pl
Kombi 3.0 188KM 138kW
witam ja jestem właścicielem mercedesa 124 combi od 3 lat sam go zagazowałem i jestem bardzo zadowolony mam silnik 3.0 i nie miałem z nim najmniejszego problemu na gazie jest bardziej dynamiczny jak na paliwie
Mercedes W124 Kombi