Lista ocen Mercedes W124 Kombi (42) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~polishbastard
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Przy większych prędkościach auto może mieć tendencje do pływania... kierownica może nieprecyzyjnie określać tor jazdy, wtedy jest słabo. Auto ma jechać pewnie i reagować na każdy ruch kierownicy. Możemy mieć też odczucie, że auto zaraz wpadnie w poślizg wtedy też jest niedobrze. To test możliwy tylko przy prędkościach 80+ kmh. Zawieszenie ma się nie tłuc. Jak jest kombi, to jest i nivo chyba, że ktoś je wywalił... w kombi po prawej stronie pod...
~nivomat
Kombi 2.5 D 94KM 69kW
Jeżeli dbamy o układ jezdny , na bieżąco kasujemy luzy, to jazda tym samochodem jest przyjemnością. Komfort wybitny, zachowanie w zakrętach też bardzo poprawne. Ale jeżeli ktoś jest wielbicielem twardych, przyklejonych do asfaltu zawieszeń, będzie zawiedziony. Na zdecydowany plus zapisuję mały promień skrętu, auto pięknie się łamie podczas parkowania.
~wróbel
Kombi 2.8 197KM 145kW
perfekt, mimo swoich lat, nic nie stuka i nie puka, mój kombiaczek ma jednak jak dla mnie zbyt miękkie zawieszenie, trochę płynie na zakrętach, ale jako limuzyna ok.jeżdzę nim rok i jeszcze nie zaglądałem do zawieszenia, przedtem miałem vectre b po lifcie w ciągu roku 2 razy wymieniałem końcówki na wahaczach
~ŁUKASZ W.
Kombi 3.0 D 113KM 83kW
NAPĘD NA TYLNĄ OS NIGDY NIE SPRAWIAŁ MI PROBLEMU. ZAWIESZENIE BARDZO TRWAŁE NA NASZE DROGI. W KOMI NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA TYLNE ZAWIESZENIE. JEŚLI TYŁ JEST TWARDY DO WYMIANY SA TAK ZWANE GRUSZKI NIVO WTEDY PODRÓŻOWANIE NIE JEST KOMFORTOWE. KOSZT WYMIANY 1TYŚ.
Kombi 3.0 188KM 138kW
mam akurat 4matica i przez to że jest wysoki i z założenia uterenowiony to przez miękkie zawieszenie trochę buja przy szybszych przejazdach po koleinach. NIVO bomba nawet 2 tony na 1 osiówce woziłem i po paru minutach jazdy wszystko wracało do normy jak papa trochę dobiła
~Bodzio66
Kombi 3.0 D 113KM 83kW
Jak dla mnie doskonale. Problem może stanowić NIVO, ale wszystko się zużywa i cudów nie ma. Zwrotność mimo gabarytu zaskakująca.Auto płynie po naszych drogach. Szkoda nim pędzić - trzeba się delektować jazdą :)
~popski@seznam.cz
Kombi 2.5 D 90KM 66kW
Duży przebieg, a wymiany wymagały sprężyny z przodu i jeden tylny amortyzator. Ze względu, że zawieszenie tylne w wersjach kombi jest samopoziomujące (tzw. NIVO) koszt jednego, nowego, tylnego amortyzatora to min. 800 zł.
~Paweł
Kombi 2.0 D 75KM 55kW
Wytrzymuje nasze dziury. Lecz kompleksowa naprawa szczególnie tylnego zawieszenia jest droga... ale warto. Przy sprawnym układzie zawieszenia komfort resorowania i prowadzenie b. dobre. Wspaniały promień zawracania.
~Toofer
Kombi 2.2 150KM 110kW
Po doświadczeniach z ameliniowym zawieszeniem modelu passeratti mogę śmiało powiedzieć że tak dobrze jeździło mi się moim w201 5 lat temu... klasa sama w sobie...Układ niwo jest kosztowny w naprawie...
Dziennik kosztów dla Mercedes W124 Kombi
9,4
9,5
~akargi77
Kombi 2.0 D 75KM 55kW
Trochę miękkie zawieszenia,ale za to doskonały komfort jazdy.Jedyna poważniejsza usterka to właśnie teraz przy 380tys km padły gruszki nivo koszt ok.600 pln.A poza tym wszystko w normie.
Mercedes W124 Kombi