Ocena kierowcy - Mini Countryman R60 Crossover Facelifting

ostell, 7 lat temu
Rok produkcji 2016
Mini Countryman R60 Crossover Facelifting 1.6 190KM 140kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Układ jezdny-super
Karoseria : otwieranie klapy
Przeniesienie napędu : zestrojenie skrzyni
Zrozumiałem fenomem tego samochodu dopiero po zakupie i dłuższej jeździe, choć na jeżdzie próbnej już było to czuć. Gokart ;)
ponad 190km ale powiem tak, jest czym jechać ale bez szału. O dziwo 1.9tdi 120km jechało tak samo. Jak to ktoś napisał-będziesz miał czym wyprzedzać, ale się zastanów... Nie wyobrażam sobie w tym aucie 1.6 120km.
Skrzynia mnie zaskoczyła negatywnie. Nie wiem jak z jej trwałością, ale jeździ przecietnie, utrzymuje samochód na niskich obrotach jak by to był diesel, a on potrzebuje obrotów. I niestety często jeżdżę na funkcji sport lub mieszam łopatkami sam. Ewidentnie czuć to po silniku, kiedy jedziemy pod górkę i czuje że się meczy, ma 1500obr/min ? bez sensu...zbije łopatką jeden bieg niżej i dopiero pracuje idealnie.
Normalnie fenomen, jeździłem wieloma szybkimi samochodami ale ten daje taką radochę że nie chce się z niego wysiadać. Mogę napisać szczerze, że daje taką satysfakcję dla mnie z jazdy na krętych drogach jak mój szybki motocykl.
Twardy. Ale o to chodzi :)
Ktoś kto zaprojektował sposób otwierania klapy bagażnika powinien za to ponieść karę. Duży znak mini naciskamy u góry, który sie odchyla u dołu i wkładamy tam palce w celu podniesienia klapy. W deszczowe dni lub "śniegowe" mamy na dłoni od razu syf, który sie zebrał pod znakiem. Po prostu masakra. I uwaga-lubi złapać palce...
Bardzo dobrze i szybko nagrzewa i chłodzi. Jest tylko jeden problem - wentylator w automacie chodzi na wysokich obrotach co potrafi umęczyć, szczególnie w dłuższej jeździe. W poprzednich samochodach (saab i zafira) miałem możliwość ustawienia w komputerze działania wentylatora - low, medium, hi, i to było fajne. Tutaj niestety.
Wbrew pozorom ma bardzo dużo miejsca w środku, 4 dorosłe osoby jadą z uśmiechem na ustach. Ja mam 187cm wzrostu i za mną siada dorosła osoba nie mając głowy między kolanami. Bardzo wygodne wsiadanie i wysiadanie. Jestem bardzo zadowolony
Niestety głośny np na autostradzie przy 140km/h. To wada i to dość uciążliwa.
Jeszcze nie wiem. Ale spalanie dość wysokie. Nawet przy ekonomicznej jeżdzie.
Za drogi jak na takie autko. Wiem, że płaci się za znaczek i te właściwości jezdne, ale bez przesady...
Za wcześnie na tą ocenę.
Jeszcze nie miałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 190KM 140kW [l/100km]