Ocena kierowcy - Mini Countryman R60 Crossover

Adam Mucha, 5 lat temu
Rok produkcji 2014
Mini Countryman R60 Crossover 1.6 190KM 140kW 2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na razie jest ok.
Inne : Jak na razie brak.
Ma swój urok i nie jest z pewnością to auto dla każdego. Daje dużo frajdy z jazdy. Co do praktyczności? No cóż, jeśli ktoś planuje mieć dzieci to wózek na pewno się nie zmieści w bagażniku, nie wspominając o innych mniej lub bardziej potrzebnych rzeczach.
Jak na razie jest ok pomimo wszelkich złych wizji szerzonych przez proroków. Wymieniam po prostu olej 2 razy częściej.
Troszeczkę szarpie, przydał by się 7 lub 8 biegowy automat zamiast 6.
Jak dla mnie ok, bo taki właśnie chciałem. Precyzyjny do bólu, twardy (dodatkowo usztywniane zawieszenie), co za tym idzie również nie dla każdego. Po gładkim asfalcie po prostu bajka, po dziurach...no cóż. To już inny świat.
Na razie nie zardzewiał ;)
Dobrze że ma czujniki parkowania z tyłu (z przpodu nawet w opcji nie można zamówić). Co do widoczności na boki nawet daje radę. Jednakże stojąc na światłach jako pierwszym należy się przyzwyczaić do niskiej linii dachu.
No cóż, sterowanie funkcjami samochodu małym joystickiem to trochę porażka. Reszta ...no nie jest to amerykański SUV z 10 miejscami na kubki z piciem.
Grzeje, nawet zimą. A tak na poważnie jest ok. Klima też daje radę.
Miłe zaskoczenie. Wygodnie podrużować można w 4 osoby (przynajmniej w moim przypadku z uwagi na fotelik dziecięcy na tylnym siedzeniu). W piątkę też można dać radę. Troszkę mały bagażnik, ale z drugiej strony na większe wyjazdy można założyć box na dach.
Praktycznie brak, jeśli porównać z innymi propozycjami na rynku. Ale w tym przypadku chyba tak ma być. Wydech fajnie dopala nadwyżki paliwa w trybie jazdy sportowej. I to daje fajny efekt. Mnie osobiście nie przeszkadza ale innym? Kwestia gustu.
No skoda octavia to to nie jest. Spalanie na poziomie 10 l na 100 km to prawie standard. Mnie na trasie udało zejść do 6 litrów, średnią mam na poziomie 8,5 - 9 l/100 km. Co do części zamiennych to jeszcze nie kupowałem (pakiet darmowych przeglądów oraz świetny serwis we Wrocławiu).
Kupiłem w promocji więc nie marudzę, ale jak bym miał wydać 180 tyś zł to bym się mocno zastanowił.
Brak.
Brak.