Ocena kierowcy - Mini Mini R50

dp, 15 lat temu
Rok produkcji 2002
Mini Mini R50 1.6 116KM 85kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : 200km/h na autostradzie! Dogonilo mnie tylko Subaru Impreza..... policyjne.
Zawieszenie : Skrecal w prawo (sam)!
Inne : Stacyjka sie rozregulowala
Mini kocha sie jak dziecko - mozna wybaczyc nawet male niedoskonalosci. Auto sprawia ogromna frajde podczas jazdy i wyroznia sie wsrod szarzyzny. Uwielbiam to auto tak bardzo ze zabieram je z Anglii do Belgii gdzie sie przeprowadzam na jesieni - nie przeszkadza mi nawet to ze ma kierownice po prawej stronie. Mini to Mini. Jezeli chcecie miec auto ktore bedziecie uwielbiac to sie nie zastanawiajcie; jezeli chcecie jezdzic z punktu A do punktu B to Dacia Logan jest autem dla Was.
Silnik jest boski! Fantastycznie przyspiesza i ma zdecydowanie sportowe zaciecie. Powyzej 4000 obrotow wyprzedzic mozna wszystko i na kazdej drodze.
Dobre przelozenia ale wloskiej precyzji to tu nie ma.
Samochod jedzie jak po szynach. Na poczatku mialem troche problemow ze sciaganiem na prawo (kupilem uzywane auto od dealera) ale wszystko zostalo usuniete w ramach Cherished Mini Warranty. Auto niesamowicie reaguje na polecenia kierownicy. Cudo!
Patrze tylko do przodu; cala reszta oglada moj tyl ;-) Dobra widocznosc na boki.
Odbylem tym autem juz cztery podroze na trasie Londyn - Polska i za kazdym razem jest to troche meczace. Fotel nie ma odpowiedniego podparcia ledzwiowego i nie wiadomo co zrobic z lewa reka (mam samochod z kierownica po prawej stronie) - mysle o dokupieniu podlokietnika. Z drugiej strony jak sie wysiadzie z auto po 1500km to nawet po mercu bola plecy.
Dziala. Klima okej, ogrzewanie okej. Nie ma co sie rozdrabniac na ten temat.
Ostatnio udalo mi sie przetransportowac materac z ikeii (160x2000) + lozko wiec nie jest chyba tak fatalnie ;-) Cztery osoby moga jechac (bez bagazu) na sredniej dlugosci trasie. Podczas jazdy do Polski, moja narzeczona i ja miescimy siebie i kupe klamotow, wiec nie jest zle.
Musi warczec. Powyzej 160km/h jest jak w messerschmicie - ale fajnie! Powyzej 180km/h slyszycie jak mowi do Was Pan Bog...
Jezeli ktos chce miec samochod oszczedny to niech sobie kupi Fabie 1.0 i przerobi na gaz... To jest Mini i ono pali! Z drugiej strony jak sie nie szaleje to nie bedzie palil wiecej jak standardowy 1.6
Mini sie kupuje i tyle! O Skodach i VW mysli sie w kategoriach "stosunek jakosc/cena"
Auto kupilem w Anglii od deleara BMW. Dealer ten odwali straszna fuche i musialem mu pozniej siedziec na karku zeby naprawil wszystki usterki (na szczescie auto na gwarancji).
Tak jak z drobiazgami - sporo musialem sie nagimnastykowac z dealerem. Jezeli ktos sie nie zna na mechanice (ja jestem technicznym analfabeta) to niech zabierze kumpla z warsztatu zyby fachowo kopnal w kola i zajrzal pod maske. Ja kupilem auto od dealera (mial 5 lat i roczna gwarancje) i dlatego moglem dokonac napraw na jego koszt; w innym razie klalbym jak cholera

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 116KM 85kW [l/100km]

8,1