Ocena kierowcy - Mini Mini R50

MagdalenaK, 12 lat temu
Rok produkcji 2002
Mini Mini R50 1.6 116KM 85kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Samochodzik prowadzi się przefantastycznie! Trzyma się jezdni jak przyklejony, a to wszystko dzięki niskiemu zawieszeniu, szerokiemu rozstawowi osi i paru innych rzeczach, o których zapewne nie wiem, ale może inni użytkownicy uzupełnią tu informacje :) Odnośnie pytania poniżej - już to zrobiłam :))))
Fantastyczny samochodzik dla osób, które chcą poczuć konie pod maską (biorąc pod uwagę masę auta i układ jezdny), a także dla tych, którzy troszkę chcą się wyróżnić z tłumu :)
Fantastycznie się prowadzi, przyspieszenie niezłe, ALE zrywa się naprawdę porządnie od 4 000 obrotów. Wówczas nikt na drodze go nie dogoni :)
Skrzynia ma krótkie przełożenia, mi się osobiście to bardzo podoba - w Focusie miałam podobnie.
Fantastyczny, nic dodać nic ująć.
Dużo szyb na małej powierzchni :) Wszystko widać jak na dłoni :)
Mała powierzchnia się prędko nagrzewa, więc nie ma co tu się rozpisywać :)
Cóż, autko raczej dla dwójki. Z tyłu można całkiem wygodnie siedzieć, pod warunkiem, że pasażerowie z przodu nie mają za długich nóg.
Osobiście nie mogę narzekać. Jako że autko prawie sportowe, to MUSI być słychać mruczenie silnika.
Autko w naprawie raczej drogie, nie każdy mechanik umie zająć się usterkami. Zazwyczaj chcą od razu podpinać komputer, a nie zawsze dysponują oprogramowaniem. Zużycie paliwa adekwatne do charakteru autka :) mi pali w mieście 8,5l/100 km, na trasie około 6,5l.
Cóż, za te wyjątkowości trzeba trochę płacić :) ale naprawdę warto - wrażenia bezcenne!
Nic nie pada. Ogólnie jestem mega zadowolona z samochodu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 116KM 85kW [l/100km]

7,9