Ocena kierowcy - Mini Mini R56 Hatchback

wiatros.ok@interia.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V Turbo 175KM 129kW
Rok produkcji 2007
Mini Mini R56 Hatchback 1.6 i 16V Turbo 175KM 129kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Po prostu gokart, każdy zakręt jest brany tak jak trzeba, bez nad- czy podsterowności. Lepszy niejednokrotnie od aut 4x4- mam porównanie.
Auto jak dla mnie doskonałe. To co chciałem: moc z niewielkiej pojemnosci, szyby bezramkowe, idealna trakcja (wielowahaczowy tył, dyfer), biksenon, tempomat, automatyczne światła, czujniki deszczu i samosciemniające lustra, bezramkowe szyby, skóry, czujniki ciśnienia, klocków czy temperatury- oraz cała masa wyposażenia niespotykana w tej klasie aut. Troszkę zrywny przy ostrym starcie na sliskim- ale to przecież przedni napęd.
Chodzi równiutko z rasowym pomrukiem. Elastyczność niesamowita, na każdym biegu (np.: 6-ka bez problemu przyspiesza od 70 do 200km/h)- po prostu cudowny w trasie na tempomacie, jak automat:)
Idealne przelożenia, krótkie i szybkie- wiele mocniejszych aut odstawia poprzez to. Do tego sygnalizator zmiany biegu (wyświetla jaki bieg jest najbardziej w danym momencie optymalny dla min. zużycia paliwa i stylu jazdy)
Po prostu przyklejony- nie "jak gokart"- to JEST gokart. Znacznie lepiej się trzyma drogi niż... Subaru!!!! Zespół systemów trakcyjnych i aktywny dyfer czuwają a przy zabawie z wyłączonym DSC i tak niezwykle ciężko jest wprowadzic go w niekontrolowany poślizg. Nie bez kozery nazwano go najlepsza przednionapędówka świata!
Bardzo dobra widoczność, krótkie zwisy, pionowe szyby- wszystko jak na dłoni. Lusterka asferyczne boczne nieco za blisko kierowcy jak dla mnie, wsteczne świetne-b. szerokie i samościemniające.
Nieprawdopodone, jak ustawiono wszystkie przyciski! po prostu bez odrywania rąk od kierownicy i gałki zmiany biegów z przedramieniem na podłokietniku- masz kontrole nad wszystkim- całe sterowanie w zasięgu palców rąk. Jeszcze nie spotkałem takiego auta!
Klimatronik, schładzany schowek, podgrzewane fotele 3-stopniowo, spryskiwacze, lustra, szyby, momentalne dzialanie ogrzewania w zimie i utrzymanie zadanej temperatury.
Na tak "małe" autko- po prostu super. Schowki wszędzie gdzie sie da i siatki. Wszyscy mają znacznie wiecej miejsca niz np. w Golfie III- nawet z tyłu!
Bez zastrzeżeń- silnik i wydech slychać dokładnie w takim zakresie jak trzeba. Idealne nagłośnienie.
Cos za coś- 10-11l/100km to norma, na trasie 7-9l (średnia 130km/h). Ale moc to 175KM więc cóż to jest w porównaniu do 20-30l Imprezy :)))))
Za auto typu Corsa czy Polo z maksymalnie bogatym wyposażeniem (i tak o 1/2 biedniejszym:)) zapłacimy podobna cenę. Nie jest źle. A że nie jest to auto dla biedaków... hmm:)
do tej pory, odpukać- nic nie skrzypi- wszystko dopracowane w każdym szczególe
Wszystko gra jak należy- zresztą przy kupnie nowego mam assistance 60miesięcy do każdej pierdółki i auto zastępcze od ręki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V Turbo 175KM 129kW [l/100km]

8,4