Lista ocen Mitsubishi ASX (150) - Widoczność

~Olo
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Naprawdę duże zewnętrzne lusterka wsteczne. Prawdziwe łopaty w których widać wszystko z tyłu. Dlatego lusterko środkowe to dodatek. U mnie jest fotochromatyczne. Fajna sprawa, bo w nocy nic nie trzeba robić a i tak auta za nami nas nie oślepiają. Widoczność na boki bardzo dobra, zwłaszcza, że auto jest wyższe więc siedzi się wysoko. Można podglądać co robią kierowcy siedzący w autach z boku. Do przodu też dobra widoczność, maska nie przesłania...
~Elp
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Dużo miejsca z przodu, po położeniu rąk na kierownicy od drzwi łokieć ok. 15-20cm. W toyocie Corolli łokieć obija się drzwi, w Maździe3 trochę lepiej Przy moim 180 cm wzrostu bez uwag. Jazda na trasie o dziwo wygodniejsza niż Lancerze. Tylko 117 KM daje dyskomfort zbyt małej mocy, ale z wyprzedzaniem na dwupasmowej jest lepiej niż myślałem. Czujnik deszczu, podgrzewane siedzenia, tempomat , b, dobre nagłośnienie. Przy prędkościach powyżej 120...
~Bruce Norwit
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Wyższy punkt siedzenia daje lepszą widoczmość i przewagę nad małymi osobówkami. Przyzwyczajenia wymaga ograniczenie widoczności przez słupki boczne (takiego problemu nie ma np. w Suzuki SX4), ale nie jest to kwestia problamatyczna. Wielki plus za lusterka boczne, są fenomenale. I wielki minus za słabą widoczność do tyłu, bo okno klapy bagażnika jest symboliczne.
~Pawel1507
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Widoczność oceniam na dobry z plusem. Pomaga wysoka pozycja za kierownicą. Czasami wychylam się tylko, żeby nie przeoczyć pieszego "w słupku". Z tyłu pomimo przyciemnianych szyb nie narzekam na widoczność. Rewelacyjne lusterka boczne - duże i dające poczucie bezpieczeństwa. Nigdy nie zdarzyło mi się nie zauważyć innych pojazdów.
~Paweł
SUV Facelifting 1.8 150KM 110kW
Dałem doskonale, mimo, ze powierzchnia przeszklona nie zapewnia takiej doskonałej widoczności, powinno być 4,5 gwiazdki (bardzo dobrze), przede wszystkim za świetne, duże lusterka zewnętrzne oraz za świetne reflektory ksenonowe o specyficznej budowie, poszerzające oświetlane pole (idealne w lasach, na krętych i na wąskich drogach)
~owl
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Jak dla mnie przednie slupki mogly by byc wezsze ale pewnie wzgledy konstrukcyjne wymusily taka szerokosc jaka jest. Jesli chodzi o widocznosc z tylu to duze lusterka sa super no i czujnik cofania tez sie przydaje. I tu znowu w porownaniu z Qashqaiem czy Sportage zdecydowanie wygrywa ASX.
~Mitsutrzydiamenty
SUV Facelifting 2019 2.0 150KM 110kW
Wielka szyba przednia, wysoka pozycja kierowcy, kamera cofania, prostopadła szyba tylnia. Widoczność jest dzięki tym rzecz Om dużo lepsza od Lancera i mimo wrażenia prowadzenia dużo większego auta, czuję się w nim dużo pewniej nawet podczas ciasnych manewrów w mieście.
~Konstantynopolitańczyk
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
W tylnym lusterku ciężko określić odległość od pojazdu za autem (np: podczas parkowania równoległego) - z pomocą przychodzi kamera cofania (mi osobiście nie przypadła do gustu). Dużą zaletą na pewno są duże lusterka boczne. Ogólnie widoczność zza kierownicy jest naprawdę świetna.
~crowback
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
widoczność ze środka na zewnątrz średnia bez czujników i wyczucia, wrażenie kierowania wozem większym niż jest w rzeczywistości, do tyłu słaba widoczność, dobrze że są duże lusterka boczne, jak na miejskiego suva ciężko nim manewrować w mieście jak jest ciasno
~carjan
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Już samo przez to, że jest się wyżej niż większość kierowców daje nam możliwość lepszej obserwacji drogi. Do przodu nie mam zastrzeżeń, boki także ok, kogą być, Z tyłu jest trochę gorzej, ale mam czujniki i to rekompensuje ten mankament.
Mitsubishi ASX