Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 2016

Michal, 6 lat temu
Rok produkcji 2016
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Benzynowy - tragiczny, nie polecam..
Inne : kierownica - niewygodna w długiej trasie
Auto spoko jako "damskie po mieście" (w takiej intencji bylo kupowane, wiec oceniam pozytywnie). Wizualnie - bardzo ladne i komfortowe. Raczej nie polecam jesli ktos lubi bardziej dynamiczna jazde. Niestety spalanie w zadnym stopniu nie pokrywa sie z tym podawanym przez producenta (trzeba dodac ze 2 litry)
Silnik benzynowy mocno nieudany. Bardzo kiepski moment obrotowy (dopiero przy 4000 obrotow), dynamika jprawie ak w maluchu... Po miescie albo po plaskim OK, ale wyjazd w Alpy czy w gorskie rejony we Wloszech to porazka - czasem brakuje mocy na pierwszym biegu albo na wstecznym. Tempomat ustawiony na 130km/h wykrywa sporo wzniesien i moze sie wylaczac.
chodzi dobrze i cicho, ale na moje oko to skrzynia do Diesla - przelozenia nie sa zbyt szczesliwe, co powoduje "mulowatosc" silnika
Dobrze sie prowadzi, jak w wiekszosci wysokich aut trzeba non-stop pilnowac toru jazdy przy wyzszych predkosciach
Nic do zarzucenia - dla mnie super... xenony pomagaja.
Wnetrze jest dobrze poukladane (moze poza miejscem na kawe)... troche bez sensu jest oprogramowanie do radia i obsluga USB a komendy glosowe bezuzyteczne. Generalnie oprogramowanie sprawia wrazenie jakby bylo zrobione z 8-10 lat temu, nie jest rowniez przystosowane do polskich realiow i jest najwiekszym minusem.
Wg mnie super - szybko chlodzi, szybko nagrzewa, dobrze rozprowadzony przod i tyl... Jakbym mial sie czegos przyczepic, to tryby automatyczne - przy ustawionym nawiewie na szybe, wiatrak automatycznie dmucha na max obrotach (glosne i niepotrzebne)
nic do zarzucenia.. nie daje doskonale, bo nie wiem, czym tu sie zachwycac :)
Osobiscie nie narzekam.. po miescie bez zarzutu.. na trasie, przy wiekszej predkosci troche wchodzi w "rezonans" z radiem (czesc dzwiekow z radia nie jest slyszalne, trzeba zrobic glosniej), ale to prawie norma :)
auto na gwarancji, dotychczas zadnych napraw, wiec trudno powiedziec. Pali wiecej niz sie spodziewalem, ale w granicach rozsadku. Przeglad po roku kosztuje 1000PLN wiec sensownie.
wg mnie dobrze... na miejscu producenta popracowalbym troche nad plastikami w srodku, bo wygladaja na "tanie", ale mam auto dobrze wyposazone, sensownie wynegocjowana cena, czyli w skrocie - jestem zadowolony
brak
brak