Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 2019

Sławek, 4 lata temu
Rok produkcji 2019
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 2019 2.0 150KM 110kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Idealny do tej wagi i wielkości samochodu, a przy tym bez turbin, wtrysków bezpośrednich i sprzęgła dwumasowego.
Poprzednio jeździłem Mitsubishi ASX z silnikiem 1.6 wersja Invite. W listopadzie zmieniłem na ASX z silnikiem 2.0. Różnica jest znacząca. Większy moment obrotowy i moc dają temu autu nowy wymiar. Może tylko brak 6 biegu. Jednak w jeździe codziennej na krótkich dystansach i z pominięciem dróg ekspresowych 5 biegowa skrzynia wystarcza. Auto w porównaniu z poprzednią wersją zbiera się żwawo praktycznie bez szczególnego dodawania gazu. Różnica pomiędzy starszą wersją, a nowszą to przyjemność z jazdy. Ponadto przy tym wzrost zużycia paliwa może średnio o 1 litr. Polecam widoczna jest różnica. Do tego silnik wolnossący z pośrednim wtryskiem paliwa co może dawać gwarancję długotrwałej bezawaryjnej jazdy. Polecam.
Idealny do tego samochodu. Chciałem kupić Outlandera z tym 2 litrowym silnikiem. Byłby chyba to Outlandera za słaby. W ASX-sie jest idealny. Daje już przyjemność z jazdy. Przy tym zużycie paliwa nie przeraża.
Mogłaby być 6 biegowa.
Samochód prowadzi się podobnie jak inne które do tej pory posiadałem.
Zmieniał się wygląd szczególnie przodu auta na plus. Szkoda że tył samochodu nie został zmieniony na bardziej proste krawędzie i linie.
Podobnie jak w starszej wersji nie mam zastrzeżeń.
Wszystko co potrzeba w samochodzie, bez zbędnych fajerwerków.
Chłodzi i grzeje bez zastrzeżeń.
Przestronne wnętrze i wystarczający bagażnik.
Jest ciszej niż w starszej wersji między innymi dlatego, iż silnik przy danej prędkości pracuje na niższych obrotach.
Brak usterek.
Brak usterek.