Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV Facelifting

Marek Bielsko-B., 8 lat temu
Rok produkcji 2015
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Generalnie bardzo dobre wrażenie z jazdy powiem jednak o wadach po 7 tys. użytkowania bo to pewnie interesuje potencjalnych klientów: - silnik 1.6 w mieście wystarcza jak najbardziej. W trasie przy wyprzedzaniu konieczna jednak redukcja biegów - na trasie Bielsko-B- Szczecin stwierdziłem że mógłby być mocniejszy silnik - 1.6 nie jest za bardzo elastyczny jak pisałem konieczna redukcja biegów przy wyprzedzaniu ale tragedii nie ma trzeba się przyzwyczaić. - lakier za miękki łatwo się rysuj szczególnie przy klamkach, - nawiew, klimatyzacja wydajne ale za duże skoki ustawień nie da się ustawić minimalnego nadmuchu za duże skoki jak dla mnie - wkurzają mnie piszczące hamulce - to wina klocków hamulcowych jak piszą inni po wymianie jest ok - przy prędkości pow. 140km/h staje się dosyć głośny ale da się rozmawiać ;) - mam wersję z nawigacją i kolejna uwag -a znowu za duże przeskoki w ustawieniu głośności między zerem a minimum za duża dziura powinna być płynna regulacja głośności radia. - z tyłu przydałyby się jakieś schowki w drzwiach i cięższe drzwi. Tyle z wad generalnie samochód prowadzi się bardzo fajni, ja osobiście jestem zadowolonym użytkownikiem i mogę śmiało polecić tym którzy będą go użytkować w aglomeracjach miejskich. Jeśli będzie dużo jazdy w trasy lepiej wybrać mocniejszego i elastycznego diesla.
1.6 do miasta ok ekonomiczny wystarczająco dynamiczny. W długą trasę chciało by się mieć mocniejszczego i bardziej elastycznego diesla. Przyśpieszenie 1.6 jest dosyć dobre tyle, że trzeba redukować do 3 biegu i wtedy wyprzedzać o ile prędkość pozwala. Generalnie czuć w trasie trochę niedobór mocy. Ale to dla tych co lubią mocniej nacisnąć.
Skrzynia biegów bez zarzutów czasami coś jedynka jakby dziwnie się wybijała podczas zmiany biegów Brakuje 6-biegu byłoby oszczędniej i ciszej. Ale generalnie dobre wrażenie
Układ jezdny dobrze dopasowany do samochodu dobrze pokonuje dziury oczywiście na wysokich leżących policjantach trzeba zwalniać bo będzie gwałtowne mocne uderzenie. Dobrze trzyma się drogi. Pokonywanie zakrętów przy tak wysokim samochodzie jest ok.
Bardzo duże lusterka dają dobrą widoczność do tyłu widać koła + czujnik cofania jest dobrze, przód też ok bo maska kończy się pionowo więc czujemy przód. Może trochę słupki boczne i widok do góry mógłby być lepszy, ale jest nieźle.
Wszystko pod ręką jedynie denerwuje brak płynności ustawień za duża różnica między ustawieniami minimum a pierwszym poziomem nadmuchu czy też radia powinno być płynni.e
Klima czasami za głośno pracuje . Ale generalnie jest bardzo wydajna i szybka- ok.
Przestrzeń w środku zarówno z przodu i tyłu na dobrym poziomi. Drzwi mogły by być trochę cięższe tak szczególnie z tyłu wydają się być jakieś leciutkie cięższe dodałyby klasy samochodowi.
Auto trochę za głośne po przekroczeniu 140km/h. W śodku nic nie trzeszczy - duży plus
Średnio około 7,6l w mieście na trasie 700km z prędkością 130-170-km/h z włączoną klimą 8,6L. Dobrze
Dobra cena za ten samochód konkurencja raczej droższa.
Bez usterek
Bez usterek