Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV Facelifting

Michał, 8 lat temu
Rok produkcji 2014
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 1.8 150KM 110kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Długo szukałem czegoś z 4x4. Moje kryteria minumum to: 4x4, rozsądne spalanie do ok. 7l/100km, 0-100 poniżej 10 sek. W tej kategorii cenowej nie znalazłem innego auta. Pierwsze 12 000 k. 2 3 miesiące są ok. Jedyny minus w porównaniu do typowych osobówek (Passat, Superb) to znacznie głośniej w kbinie przy prędkościach autostradowych.
Jak na 1500 kg silnik daje radę. 150 KM przy tej masie nie jest demonem prędkości (wg. GPS prędkość mac to 198 km/h), ani przyspieszenia (0-100 km/h 10,1 sek), ale rekompensuje to spalaniem i kulturą pracy. Niestety przy prędkościach pow 150 km/h spalanie w okolicy 10l/100 km.
Brak jakichkolwiek uwag. Wszytko chodzi płynnie, na 6 biegu można się toczyć już przy 60 km/h. Aby dynamicznie przyspieszać, powinno się trzymać obroty pow. 3500/min.
Jak na mini SUV wszystko ok. Czuły układ, precyzyjnie reaguje na każde polecenie:) Napęd robi super pracę. Na raznie testowałem tylko na mokrym, w trybie "AUTO" tył dołącza się bardzo szybko, nie pozwala na "wyplucie" przodu w zakręcie. w 4WD LOCK nie wyczujesz różnicy z typowym stałym 4wd:)
Lusterka boczne robię mega robotę! Zdecydowanie lepiej niż w osobówce, ale do busa jeszcze daleko:)
Zależało mi na braku "wydumek". Jestem zwolennikiem "starej" motoryzacji i chcę mieć wszystko w tradycyjnych pokrętłach. Nie lubię lcd, za dużo szukania podczas jazdy. Jeśli nie jesteś gadżeciarzem, to powinno Ci się spodobać.
Ogólnie bez zastrzeżeń, jedyne czego mi brakuje, to nawiewu dla pasażerów 2 rzędu. Jest tam nawiew tylko na nogi:(
Dla 4 osób ok, 5 osób już ciasnawo...
Do ok. 120-130 km/h tak jak w większości osobówek klasy średniej. Przy autostradach niemieckich:) czyli pomiędzy 160 a 200 km/h jest duuużo głośniej niż w np. Passacie... Ale bryła w końcu przypomina lodówkę, do tego duże lusterka i cudów nie ma:(
Jestem jeszcze przed pierwszym przeglądem, ale cennikowo nie ma tragedii.
Nie znalazłem lepszej jakości SUV w tej cenie. Alternatywą był Qashqai, ale a słaby sinik, Mocca, ale tylko benzyna która jest moim zdaniem za bardzo wyżyłowana. Mazda i VW to inna półka cenowa:(
Po około 2 000 km. dwa razy zaciął się mechanizm podnoszenia szym. Przeszło po kilku próbch. Zgłoszę to podczas przeglądu.
Nic nie wylazło:) Ale to dopiero 12 000 km.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 150KM 110kW [l/100km]

6,6