Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV Facelifting

Paweł, 7 lat temu
Rok produkcji 2014
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 1.8 150KM 110kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Lepiej niż dobrze, ale jeszcze nie bardzo dobrze. Tak trochę więcej niż 4 gwiazdki (4,3pkt.)
1,8DID - myślę, że najlepiej pasował do ASX-a. 150KM, 300Nm (chyba), bardzo dobrze radzi sobie z niemałą masą tego auta. Wystarczająco dynamiczny, a przy tym, uważam, że oszczędny. Nie wiem, dlaczego z niego zrezygnowano...
Manual funkcjonuje bez zarzutu, wydaje się być idealnie spasowana z tym silnikiem. Elastyczna, ale jak trzeba, można też przeciągnąć...
Trochę za miękki (jak dla mnie), a przy tym nie pochłania nierówności zbyt komfortowo. Po za asfaltem jest ok. Charakterystyka napędu znacznie poprawia się w trybie AWD Lock (koleiny, woda, śnieg, luźna nawierzchnia - daje zdecydowanie więcej pewności), ale jest okupione zauważalnym wzrostem spalania.
Dałem doskonale, mimo, ze powierzchnia przeszklona nie zapewnia takiej doskonałej widoczności, powinno być 4,5 gwiazdki (bardzo dobrze), przede wszystkim za świetne, duże lusterka zewnętrzne oraz za świetne reflektory ksenonowe o specyficznej budowie, poszerzające oświetlane pole (idealne w lasach, na krętych i na wąskich drogach)
Czysto po japońsku. Nie zawsze ergonomicznie, ale nie ma się specjalnie do czego przyczepić.
Bez zarzutu. Należy pochwalić możliwość wstępnego ogrzewania elektrycznego zimą, zanim silnik osiągnie pewną temperaturę.
To nie jest duży samochód, ale ma stosunkowo wygodne wnętrze - do 1,75cm wzrostu nikt nie będzie narzekał, ani z przodu, ani z tyłu. Przestrzeń bagażowa też nie zawodzi.
Do 80-90km/h jest poprawnie, później coraz głośniej. Powyżej 120-u jest już głośno... Za to należy pochwalić za brak niepożądanych dźwięków pochodzących z elementów wykończenia wnętrza.
Nie wiedzieć czemu, wysokie koszty obsługi serwisowej. Cen części nie znam, nie miałem okazji nic naprawiać. I tak trzymać!
W sumie, biorąc pod uwagę ceny podobnych samochodów tej klasy z napędem AWD, to powinny być 4,5 gwiazdki (bardzo dobrze)
Nie było
Nie było