Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV

Marcin, 13 lat temu
Silnik 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Rok produkcji 2010
Mitsubishi ASX I SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bałem się, że będzie mało dynamiczny, ale jak się wkręci na wysokie obroty teraz jest OK.
Bardzo fajny samochód. Dynamiczny silnik, dużo miejsca w środku, pojemny bagażnik, bardzo dobra widoczność (poza tyłem) oraz wiele drobiazgów które cieszą (czujnik deszczu, tempomat, czujnik cofania, automatyczne światła, wspomaganie ruszania pod górę, system AS&G - automatyczne wyłączanie silnika) powodują iż zakochaliśmy się w tym samochodzie :)
Przed zakupem samochodu, bałem się, że silnik będzie miał zbyt mało mocy. Okazało się, że trzeba go kręcić jak każdy silnik benzynowy i od około 3.500 obrotów zaczyna zadowalająco przyspieszać.
Jak narazie żadnych problemów ze skrzynią. Jestem bardzo zadowolony.
Pojechaliśmy na kilka polskich dróg, które mają pełno dziur. Samochód pokonuje je bez problemów, ja też nie mam obaw co do tego czy przejedziemy bez problemów. Nie testowałem wchodzenia w zakręty z dużą prędkością, ale wydaje się, że jest OK.
Przód + boki + lusterka - ekstra. Tylna szyba troszkę zbyt mała, wycieraczka tylnej szyby wyciera jedynie jej fragment. Na szczęście jest czujnik cofania. Dzięki małej szybie jest duży bagażnik - nie spodziewałem się że bagażnik jest tak duży.
Wszystko wydaje się być na swoim miejscu - brak problemów.
Samochód mamy od dwóch dni i od dwóch dni pada. Z tego powodu przednia szyba zaparowuje i musimy używać klimatyzacji. Grzania nie testowaliśmy :)
Tutaj rewelacja. Bardzo dużo przestrzeni. Samochód jest szeroki, trzy osoby mieszczą się z tyłu bez problemów. Na tylnych fotelach jest dużo miejsca na nogi nawet przy przednich fotelach wysuniętych maksymalnie do tyłu. Fajnie - polecam!
Gdy żona przyjechała do domu byłem pewien, że silnik jest wyłączony a on ciągle pracował. Podczas jazdy jak dla mnie jest OK.
Jeżeli chodzi o spalanie - wydaje się że będzie dobrze, można otrzymać niskie wyniki spalania. Jak się naciśnie spalanie rośnie. Trzy lata pełnej gwarancji + przegląd co rok lub 20.000 km każą myśleć optymistycznie o kosztach eksploatacyjnych.
My mamy wersję Invite i uważamy iż Mitsu wypada tu bardo korzystnie.
Jak narazie brak...
Jak narazie brak...