Lista ocen Mitsubishi Carisma Hatchback 1.6 90KM 66kW 1996-2000 (27) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ToTem
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Jeśli idzie o zużycie paliwa jest bardzo dobrze, przy spokojnej jeździe można uzyskać bardzo niskie spalanie (jak na spore przecież auto, napędzane nie najmocniejszym silnikiem). Nawet ostrzejsza jazda nie podnosi drastycznie tych wyników. Ceny części są nieco wyższe niż do niemieckich czy francuskich konkurentów, ale różnice często są symboliczne. Oczywiście są również takie podzespoły, które jako nowe kosztują fortunę... na szczęście moje...
~Mazi
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Pod względem ekonomiczności rewelacja- spalanie gazu na poziomie 8.5 litra przy mieszanym cyklu jazdy, jeśli naprawdę ostro jeździć to spali nie więcej 10.5 litra. Ceny przeglądów 160 PLN jak to za auto z instalacją gazową. Naprawy wykonuję sam wyłączając naprawę klimatyzacji. Zresztą napraw nie ma dużo, do tej pory wymieniłem układ wydechowy na 3/4 długości, sworznie wahaczy i tulejki gumowe stabilizatora. Ceny części na normalnym poziomie...
~szymon18051983@tlen.pl
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Zużycie paliwa w normie. W cyklu mieszanym ze wskazaniem na miasto poniżej ośmiu litrów. Oczywiście bez szaleństw :). Gorzej z usterkowością. A to szczotki rozrusznika, a to tłumik padł, a to inne pierdoły. Ale wiemy wszyscy że po jedenastolatku cudów nie można się spodziewać. Tragedii może nie ma, ale ceny części są dość wysokie
~bonaventura1
Hatchback 1.6 90KM 66kW
i tutaj nie ma powodów do narzekania, kiedy po przejechaniu trasy 100km przy obchodzeniu się z pedałem gazu mało delikatnie okazało sie że mitsu spaliło 6 l byłem mile zaskoczony. W mieście do tego wyniku trzeba dołożyć 2-3l w zależności od dynamiki jazdy
~Marcin
Hatchback 1.6 90KM 66kW
dostać miskę olejową do tego auta to naprawdę niezłe wyzwanie, kawałek metalu kosztuje 500 zł, a poniżej tej ceny praktycznie nie można dostać, części są droższe niż do niemieckich aut, ale nie ma tragedii
~maxiking18
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Auto palił średnio 8,5 do 9l gazu koszty utrzymania nawet wymieniając praktycznie całe zawieszenie nie wypadło najgorzej ze względu na dostępność i koszt zakupionych części, ceny jak do fiata punto
~MIKI
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Na 250 km w trasie srednio 5,16 litra Przy jeździe mieszanej (70% trasa/30% miasto) na 850 km - spalanie 5,6 litra. To prawie jak diesel (mojej poprzedniej Madzi)
~xxxxx
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Auto się nie psuje, tylko zużywa - zawieszenie, hamulce, olej. Jedynie wielowahacz z tyłu to większy koszt, ale podobno dzięki niemu lepiej trzyma się drogi.
~koza666
Hatchback 1.6 90KM 66kW
dla mnie było dobrze - na wode to nawet rower nie pojedzie. w trasie supe, w mieście lubi sie napic jak noga troche ciężka i dystanse sa krótkie.
~maciej
Hatchback 1.6 90KM 66kW
o ile w miescie potrafi lykanc 8-9 litrow to na trasie przy spokojniej jezdzie spala 6 litrow, przy 140-160 km/h spalil mi 7 litrow wiec to przyzwoicie
Mitsubishi Carisma Hatchback