Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

januszklimek, 14 lat temu
Silnik 1.8 16V GDI 122KM 90kW
Rok produkcji 2001
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.8 16V GDI 122KM 90kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny, dobre przyspieszenie, cichy, mało pali.
Jestem bardzo zadowolony z posiadania ( i użytkowania ) Mitsubishi Carisma 1,8 GDI, Jest to auto średniej klasy , akurat dla mnie.Nie potrzebuję auta wyścigowego , ale również fiat mnie nia satysfakcjonuje.
Nie wiem jak wczesniej,ale od kiedy mam swoje cudo to powiem tak : jest zdecydowanie lepszy od Toyoty ( moje poprzednie,rocznik 1991 ),cichy, elastyczny, bardzo dobre przyspieszenie , no i to GDI !!
Zero problemów przy zmianie biegów, zakres pracy krótki.
Żadnych problemów, bardzo dobrze trzyma się drogi. Nie preferuję ryzykownej jazdy ( na autostradzie , kontrolne sprawdzenie osiągów , pojechałem 210 km/ h ) jestem bardzo zadowolony.
Widocznośc : przód i boki bardzo dobra , tył - spotkałem sie z opiniami że jest zbyt mała / wąska - mnie nic nie przeszkadza, jest o.k.
Łatwy dostep do wszystkich przycisków, klawiszy , i innych pstrykaczy. Wygodna pozycja,brak zmeczenia przy dłuższeym prowadzeniu.
Wentylacja o.k.- w lecie umiejetnie stosowana klima to jest to. Ogrzewanie w zimie(a było - 27 C)działało z opóźnieniem , trzeba było przechać około 4 km , żeby drgneła wskazówka.
Mogę się wypowiadać jako kierowca : jest lepiej niż sią spodziawałem,dużo miejsca, wygodna pozycja , można się " powiercić". Pasażerowie nie nażekali - wiec wszystko dobrze.
Praca silnika cicha, spokojnie można słuchać radia lub rozmawiać - normalne jest że poziom hałasu wzrośnie przy wzroście prędkości. Coś w kabinie teochę piszczy - wiosną trzeba zrobić mały przeglądzik śrubek i wkrętów - może któryś się poluzował.
Zuzycie paqliwa bardzo małe - stacje benzynowa odwiedzam cyklicznie w akceptowalnych odstepach czasu. Zimą spalanie troche większe ale i tak dobre. W miescie poniżej 8 litrów.
Kupiłem auto 8 letnie - cena około średniej. Za takie pieniądze - jakość jest naprawde bardzo wysoka. Oby mnie nigdy nie zawiodło.
Auto mam od 11 miesiący - NIC mnie nie zawiodło.
Brak jakichklolwiek usterek - co dopiero mówić o poważnych - oby tak dalej. Nprawdę bardzo udana wersja Mitsubishi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V GDI 122KM 90kW [l/100km]

6,6