Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

Byku, 11 lat temu
Silnik 1.8 16V GDI 125KM 92kW
Rok produkcji 2000
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.8 16V GDI 125KM 92kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Carismą z silnikiem GDI jeżdzę ponad 2 lata. Zasadniczo nie wyrażam opinii na temat tego czy auto jest takie czy siakie bo każdy ma prawo do swojego zdania i trzeba je uszanować jednak gdy przeczytałem te drażniące pierdoły o jakże zmasowanej awaryjności postanowiłem sklecić kilka zdań o modelu po lifcie. Auta idealne nie istnieją ale Carismę z silnikiem GDI można śmiało polecić jako samochód bardzo dobry. Skrzynia biegów jest japońska a nie francuska i się nie psuje. Auto jest ocynkowane i nie rdzewieje mam odprysk na błotniku w okolicach progu od 2 lat nie mam czasu aby zrobić zaprawkę - zero korozji w tym miejscu - widać ocynkowaną blachę i tyle. Silnik i skrzynia suche jak pieprz żadnych wycieków. Przepustnica??? W każdym garażu można ją zdemontować i wyczyścić w 1h. Osobiście robiłem to raz i żadnych kłopotów z obrotami nie mam (zgodnie z softem serwisowym obroty na biegu jałowym od 550-850). Jeśli ktoś nie lubi wysokoobrotowych silników po co w ogóle kupuje Mitsubishi. Ten motor żyje ok 4000 obr/min. Kiedyś na światłach ibiza ze słynnym tdi sie zdziwiła jak moje mitsu na 2-gim biegu odcieło przy 100 km/h i na nstępnych byłem pierwszy. Zawieszenie czy układ kierowniczy nie są idealne ale są dobre jeśli ktoś twierdzi, że mu twardo to po co zdecydował się na takie auto. Przecież przed zakupem miał okazję jazdy testowej.Hamulce są naprawdę świetne. Można by przytaczać wiele takich przykładów. Carisma jest dobrym autem za pieniądze, które trzeba za nią zapłacić ciężko znaleźć konkurenta. Wady ma każy samochód Cari też, ale za całokształt można dać dobry +.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V GDI 125KM 92kW [l/100km]

8,2