Lista ocen Mitsubishi Carisma (425) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 702 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nerpo
Sedan 1.6 90KM 66kW
Silnik jestw cichy, szum powietrza słyszalny niezbyt uciążliwie powyżej 130 km. Jedyny minus to zawieszenie, które potrafi wydać dziwne głosy i chyba nie ma tu jasnej reguły, kiedy skrzypnie. Na szczęście to dość rzadki problem. Znacznie lepiej niż w hondzie civic, gorzej niż maździe 626. A propos najlepiej oceniam zawieszenie wartburga 1,3 z silnikiem golfa. Po drugie, jaka firma ma pojęcie o polskich drogach...
~Marcin
Hatchback 1.8 16V GDI 125KM 92kW
Bardzo dobre wyciszenie. Nawet przy większyyyych prędkościach nie ma świstów powietrza opływającego karoserię bądź huku czy dudnienia silnika. Przy dowolnej prędkości można prowadzić normalną rozmowę, po jeździe nie huczy w głowie jeszcze przez 60 minut, a wielu niezłych samochodach to wcale nie jest takie oczywiste.
~Damian - Londyn
Sedan 1.6 100KM 74kW
Strasznie szumi przy jeżdzie ponad 120km/h. Auto wygląda bardzo obło ale coś strasznie szumi. Myślałem że wycieraczki i zmieniłem na specjalne z mniejszym oporem powietrza ale dalej szumi... Podobnie z silnikiem. Radio na max. Zeby coś słyszej. Ciszej było jak jechałem ostatnio starym Peugotem 106 z 1991r.
~maxiking18
Hatchback 1.6 90KM 66kW
w poprzednim dziale się na ten temat wypowiedziałem, dodam że przy codziennym użytkowaniu wyciszenie jest całkiem przystępne mam tutaj na myśli jazda miasto i wypady na drogi krajowe gdzie średnia prędkość wynosi 100 km/h gdzie właśnie większość czasu spedzałem
~pael999
Hatchback 1.8 16V GDI 122KM 90kW
Prawie perfekcyjne. Jeżeli mowa o silniku to super (niemalże nie słuchać na jałowym biegu). W trasie słuchać mruczenie przy jeździe \"nie ECO GDI\" :). Przy prędkościach ok 100 km słychać jednak dość wyraźnie szum opon (mam nadzieje że to wina kiepskich opon ziowych).
~Sephi
Hatchback 1.9 DID 102KM 75kW
Jest dobrze, jedynie przy prędkościach > 140km/h opory powietrza dają o sobie znać i słychać szum wokół pojazdu. Warto zwrócić również uwagę na ogumienie, aby było dobrej jakości bo \"hałas\" opon jest drugim po oporach powietrza dźwięku, który dociera do wnętrza.
~YHL
Hatchback 1.6 66KM 49kW
Dla zgłaszających problemy z hałasami z tyłu moja rada. Oddajcie bagażnik do wygłuszenia profesjonalnej firmie zajmującej się car audio. Wyciszcie drzwi. Znaczna poprawa, choć i bez tych ulepszeń auto na dobrej drodze jest bardzo ciche, nawet przy prędkości 160 km/h.
~marek
Hatchback 1.8 16V GDI 122KM 90kW
Wybierałem go z pośród 406 i innych i muszę przyznać że jest zaskakująco cichy we wnątrz. Nie zauważyłem, aby 2 letnia Avensis 177km była znacząco cichsza, nowa Civic 1.8 podobnie, nowe Toledo 1.9 105km zdecydowanie głośniejszy. Nawet przy 160 można śmiało rozmawiać.
~Marcin
Hatchback 1.6 90KM 66kW
poniżej setki jest okej, ale po przekroczeniu 100 przez szyberdach słychać szumy powietrza- dosyć głośno(może to u mnie jest coś nie tak) przy 140 jakbym miał gdzieś okno otwarte. Za to silnika poniżej 4k obrotów praktycznie nie słychać
~Ironclad
Sedan 1.6 90KM 66kW
Całkiem przyzwoite, choć to subiektywna ocena. W porównaniu z Punto II, które użytkowałem wcześniej - jest dużo ciszej. Do 120-130 km/h można rozmawiać nie podnosząc głosu, chociaż wyraźnie słychać, co dzieje się pod maską i w nadkolach.