Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Sedan

piotreekk, 11 lat temu
Silnik 1.8 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 1996
Mitsubishi Carisma Sedan 1.8 16V 140KM 103kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Uczciwie powiem to jest moje..najlepsze auto!!Zdecydowałem się na najmocniejszą carismę MSX z 140 konnym silnikiem od colta(wersja sedan).Auto ma wiele niepodważalnych zalet i mało wad.Plastiki są w wyższej półki skóra na desce rozdzielczej materiały najwyższej jakości miłe w dotyku,plastiki nie są szare nie skrzypią.Może komuś nie odpowiadać ta imitacja drewna,ale mi pasuje.Blacha ocynkowana nie zauważyłem korozji nigdzie chociaż to początek prdukcji 96.Sylwetka mi bardzo odpowiada ma swój niepowtarzalny styl. Naprawdę szkoda,że nie kontynuowano produkcji po 2004,r.Silnik bezczelnie dopracowany do perfekcji. Mitsubishi robi naprawdę dobre silniki.Tutaj w tym samochodzie nic się nie naprawia wymienia się tylko to co jest już zużyte i koniec.Ja o swojego dbam i raz na jakiś czas naprawiam tylko zawieszenie,ale tego się nie da uniknąc.Bardzo ekonomiczny samochód nie mam zbyt ciężkiej nogi w mieście pali 7l/100 w trasie udało m się nawet e 5-6 !Miejsca w środku sporo gdy wsiądzie 5 osób nie ma problemu.Te złe negatywne opinie o Cari pisał chyba jakiś sfrustrowany mechanik ja dostrzegam niemal same zalety.Carism jest coraz mniej niestety na drogach każda podoba a jednak nie mojej szukałem 5 miesięcy i w końcu upolowałem zadbaną wersję MSX to teraz perełka i z cudem graniczy zdobycie tej limitowanej edycji Cari. Brakuje mi w Cari tylko automatycznej klimatyzacji klimatronic,ale to i tak drobiazg bo autko jest super.Ogólny bilans na plus. Nie wieżcie,że Cari to złe auto to uczciwie powiem dobre i dopracowane samochody z oszczędnymi silnikami sam się przekonałem. Teraz ceny Carism nie są zbyt wysokie,ale dla mnie ten samochód nie stracił nic na wartości. Jest zwinny,szybki oszczędny i niezawodny. To auto Cię nie zawiedzie. Możesz jechać na drugi koniec POlski lub 1000 kilometrów w świat i wiesz,że zawsze wrócisz do domu.Nawet gdy będę zmuszony kiedyś sprzedać Carisme to i tak ją zachowam bo przyjaciela się żal pozbyć.Po przeszło 3 latach spędzonych w mitsubishi z ręką na sercu kupiłbym ją raz jeszcze.Szkoda,że tak dobrych samochodów jak Carisma już nie robią jest bezkonkurencyjna.Polecam.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 140KM 103kW [l/100km]

7,8