Lista ocen Mitsubishi Colt IV (127) - Silnik

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dedis4G92
Hatchback 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
na tle japońskiej konkurencji tych lat, w tej klasie, jest w czołówce. na tle europy tamtych lat, jakieś 10 lat do przodu - 16V, wielopunktowy wtrysk, dość duża moc z litra, korzystny przebieg momentu (od 2 do 6krpm jest zawsze ponad 120Nm. max 137). uwielbia obroty pow. 4krpm. co owocuje bardzo przyzwoitymi przyspieszeniami i fajnym dźwiękiem. wg. pomiarów stoperem przyspieszenie 60-100 na 3ce ok 6sek podobny czas na tym samym biegu między...
~coltmania.pl
Hatchback 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
od 2tys można już sie sprawnie przemieszczać. pow 3tys już dynamicznie. pow 4.5 tys trzeba szukać szybszych spod świateł. silnik dość elastyczny z bardzo dużym zakresem użytecznych obrotów (nie to co diesel) w aucie o takiej masie. jak wiele japońskich konstrukcji mamy 2 silniki w jednym. jeżdżąc delikatnie na niższych obrotach mamy potulnego baranka, który mało je - dużo mniej niż silniki konkurencji z niemiec w podobnej mocy. w wyższych...
~hanys
Hatchback 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
ma swoje minusy (telepie na wolnych i jest trochę głośny), ale w zestawieniu z zaletami takimi jak wysoka moc z litra, wystarczjące ilości momentu \"z dołu\" i mały apetyt na paliwo to tyle co nic... :) z jednej strony bardzo spokojny i cichy na obrotach poniżej 3,5tys (można spokojnie jechać 55kmh na piątce) jednak zapewniający wciąż ponadprzeciętną dynamikę, z drugiej strony powyżej 4,5tys narowisty i wściekły krzesając swoje 113koni....
~bender999@wp.pl
Hatchback 1.3 GLi 12V 75KM 55kW
w moim colciku jest gaz i ogólnie to się sprawuję bez problemów pali na dotyk Wydaje mi się ze silnik 1.3 75KM to dobre połącznie z 950kg masy Na gazie w 2 osoby + trochę bagażu 160 i wydaje mi się że może i jeszcze troszkę by poszedł Elastyczność w 1 osobę zadowalająca Teraz to już podwyższyło mu się zużycie oleju - i trochę mnie to martwi... aha i jeszcze falujące wolne obroty to zmora tego auta ale da się z tym żyć ;)
~Jakub
Hatchback 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Silnik jak na te kilometry spisuje się bardzo dobrze.Ma lekkie zacięcie sportowe. Jedyne co musiałem zrobić do tej pory to wymienić uszczelkę pod głowicą przy 170tym km. Licznik mam udokumentowany, kupiłem samochód od Niemca który był 1 właścicielem. Silnik trochę słabszy na gazie, bo to gaz i II generacja instalacji gazowej. Ale jak się przełączy na benzynę to całkiem inna jazda. Nie ma problemu jeżdżąc na gazie czy na benzynie.
~zgooras, zgooras
Hatchback 1.8 GTi 140KM 103kW
aparatura ktora ma obrotomierz do 9000rpm! niewiele jest takich wozkow. wg mnie jest elastyczny, bo od 3 do 7,5 tys mozna korzystac z mocy. dzwiek jest jak z rasowego silnika, wszystkie astry czy escorty niech sie schowaja ze swoim rzezacym silnikiem!! Przy zaniedbaniu oleju sypia sie popychacze zaworowe i klepia jak w dieslu - trzeba uwazac i wymieniac oleum co 10.000km.
~specto
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Silnik pracuje bez zarzutu. Jest szybki i dynamiczny, choć wydaje się nazbyt głośny na "5". Ciekawą rzeczą którą zdążyłam zauważyć w moim Colcie jest fakt, że na zimnym silniku jeździ szybciej i dynamiczniej, a po rozgrzaniu dusi się i kaszle, ma większe problemy z energicznym ruszaniem. Co to za usterka?-jeszcze do tego nie doszłam..
~bonzik
Hatchback 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Nieprawdopodobna elastyczność, a przynajmniej dużo większa niź w golfie III i w Corolli mojego ojca z 2004 roku. Pod tym względem rewelacja. Bardzo dobre przyspieszenie 114 KM przy b.małej masie autka robi swoje. Autko tak elastyczne, że przy łagdniejszych zakrętach w mieście nawet nie ma sensu redukować.
~Przemekk
Hatchback 1.3 GLi 12V 75KM 55kW
Bardzo dobre silniki nie do zajechania, szybkie i ekonomiczne, bardzo żwawo zbiera się objeżdża tico seje i nawet większe auto, A osobiście wolałbym wersje z silnikiem 1.6 nie wspomnę o 1.8 gt ;p W moim silniku nic nie robiłem jedynie od kupna coś gasnął czasem.
~Markus
Hatchback 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Typowy "japończyk" lubiący wysokie obroty, dość ciekawy dźwięk. Nieźle ciągnie od 4000 rpm, najciekawiej jest w przedziale 5000rpm-6500 rpm :) Auto jest niesamowicie zrywne, przez pierwszy tydzień po kupnie nie mogłem wyjść z podziwu, z jaką lekkością przyśpiesza ten model!