Lista ocen Mitsubishi Colt V (68) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Niker
Hatchback 1.3 i 16V 82KM 60kW
Różne bajki o spalaniu czytałem a prawda jest następująca (sprawdzone na dwóch autkach). W trybie mieszanym 7,5 l/100km. W trasie trzymając średnią prędkość na poziomie 120 km/h to już około 6 do 6,5 l/100km. Przy prędkości średniej 100km/h można zejść poniżej 6 l/100km/h. Zimą Misiek ma większy apetyt i wciąga w cyklu mieszanym nawet powyżej 8 l/100km. Tak dla ciekawostki: miałem okres gdy często jeździłem po autostradach i Misiek bez...
~Higachi
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Wyliczone przeze mnie spalania - jako średnie maksymalne podałem najwyższe, jakie mi wyszło w ciągu ostatniego półrocza. mniej niż 6,1 nie dałem rady zejść, ale w zimie spalanie potrafiło utrzymać się na poziomie. Aktualnie komputer podaje mi błędy od sondy lambda, i od czujnika przepustnicy, więc może uda się obniżyć. Nie jeżdżę jakoś bardzo ekonomicznie, czasami depnę mu obrotów i do tych 7 000, ale staram się jechać jednostajnie i...
~Fanpag Colt Brzmi Dumnie
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Moje motto brzmi: Lepiej jak samochód spali te 2-3litry więcej a bedzie bezawaryjny i tani w utrzymaniu. Niz taki co mniej pali a ciągle się w nim cos psuje. Mechanik jest droższy od Paliwa. 6litrów w trasie. 8 w miescie. I 10l podczas agresywnej jazdy do 7tysięcyobrotów to mój wynik. Ale ja mam zawyżone spalanie przez to że podniosłem moc i moment obrotowy. Normalnie takie samo auto koledze pali 4l w trasie, 5lna miescie i 6l jak jedzie 170km/h
~Bartła
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Mam porównanie do aut z podobnych roczników z różnych segmentów (bmw e36, renault clio, opel astra, honda civic) i powiem szczerze jest prawie najtańszy jeśli chodzi o utrzymanie. Wiadomo mogłem trafić na auto w lepszym stanie niż inni ale nawet porównując części czy spalanie nie jest drogi. Przez ponad dwa lata mojego użytkowania (student) potrafiłem go utrzymać, naprawić jak trzeba było i do tej pory jeździ i ma się dobrze ;)
~szymon
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Bolesny temat. No ale cóż, nie posiadłem nigdy umiejętności ekonomicznej jazdy. Spalanie średnie po mieście w granicach 9 litrów, martwi trochę mnie i mój portfel. Za to po trasie miło zaskakuje, schodząc do 5,5/6 litrów. Brawo! Przegląd- na dzień dzisiejszy 99 zł w salonie producenta. Naprawy- nie wiem jeszcze nic mi się nie zepsuło, co jest ogromnym plusem!
~sauber5
Hatchback 1.3 i 16V 82KM 60kW
pod tym względem jestem bardzo zadowolony z tego autka, zużycie paliwa jest jak dla mnie ok (średnie spalanie na poziomie 7,5l w mieście), jeśli chodzi o naprawy to już w ogóle taniocha, auto proste mechanicznie, tanie części i w ogóle bardzo rzadko cokolwiek się psuje, jak na razie mnie nie zawiódł w ogóle, nawet żaróweczki nie musiałem wymieniać
~marekpawlak@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
myślę że zużycie w normie w porównaniu z innymi samochodami tej klasy ,ba posiadając jeszcze instalację gazową? jeżdzi się darmo, co do napraw jak się dba tak się ma ,każdy samochód trzeba szanować,naprawy nie drogie ,dostępność jak i ceny części w normie...godne uwagi polecam tego samuraja-posiadacz CJ0 1996 glx
~Lolek
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Przez ponad 2 lata i ponad 60 tysięcy kilometrów koszty eksploatacji to ok 950 zł (nie licząc robocizny gdyż wszystko było robione przezemnie). Poza podstawowymi wydatkami koszty części zamiennych są bardzo niskie co sprawi że nie zaboli to naszej kieszeni.
~SPAM
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Tutaj bosko. Jeżdżę na benzynie. 7L przy jeździe naprawdę sportowej w mieście? Raz udało mi się dobić pod 9L ale cały czas ostra jazda plus korki. Może być lepiej przy takich osiągach? Minimalnie spalił mi coś ok 5,7L na 100km

Usterki Mitsubishi Colt V

Mitsubishi Colt V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Siwy
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Tu prawie idealnie. Jak na możliwości i osiągi Colt\'a to spalanie super. PRzy normalnej jeżdzie poza miastem można sie zaskoczyć przy dystrybutorze spalaniem na poziomie 5-5,5 litra. Czego więcej chcieć to jak diesel i bez klekotu.