Lista ocen Mitsubishi Colt V (75) - Silnik

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Niker
Hatchback 1.3 i 16V 82KM 60kW
Silnik dynamiczny a to tylko 82KM ;-)) Z wyprzedzaniem zero problemów do 130 km/h. Przy prędkościach > 130 km/h Misiosław zbiera się powoli. Maksymalna prędkość z jaką jechałem 190 km/h na trasie na Wrocław - Berlin z 2 facetami jako pasażerowie (wciąż był malutki zapas ale szczerze ta prędkość, przy tej wadze - to już dużeee ryzyko. Na trasie jak się mija tiry czuć - to na prawdę czuć ;-)) ). Na jedynce można porządnie podgrzać asfalt pod...
~Bartła
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Silniczek mały, ale za to ekonomiczny. Średnie spalanie 7-7,5l/100km. Jak dla mnie wynik bardzo przyzwoity. W moim borykam się z problemem uciekającego oleju. Na szczęście go nie spala tylko są wycieki więc mam nadzieję małym kosztem to naprawić. Jeśli chodzi o przyspieszenie czy elastyczność to nie jest to szatan natomiast ja zjechałem nim całą Polskę i szczerze przyznam, że daje radę. Na tira trzeba się przyczaić co prawda i ustrzelić moment...
~pp
Hatchback 1.3 i 16V 82KM 60kW
Silnik to najmocniejsza strona tego modelu. Moja jednostka to 16 v 1.3 . Pracuje niezwykle cicho , charakteryzuje sie specyficznym odglosem przypominajacym plynne syczenie na jalowym biegu , troche jak w motocyklach sportowych - nie znam innego silnika o podobnym brzmieniu. Leje full syntetyk juz 13 rok do tego auta - zero wyciekow itp Szkoda tylko ze silnik jest na pasku rozrzadu choc jego wymiana to ok 400 - 450 PLN wiec ujdzie. Z kolei na...
~przemo
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Jak na taką małą pojemność rewelacja. Żwawy, elastyczny i bardzo ładnie wkręca się na obroty. Ok 4000 obr dostaje nowego życia. Czuć takiego charakterystycznego kopa. Idealny do miasta. Rozpędzanie sie do 100km/h to moment. Na trasie spisuje się trochę gorzej szczególnie z pełnym bagażnikiem, ale nie ma tragedii. Jeżdżąc w miarę rozsądnie ale oczywiście bez zamulania odwdzięczy się niskim zużyciem paliwa. Mi średnio pali 6,5 litra.
~SER
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Silnik 4G92, ciagnie od 1500 obrotow ladnie az do 6 przy 2500 nastepuje wejscie wiekszy moment i to czuc. Powiem dla mnie super chodzi pieknie. 10.5 setki w standardzie choc ja mam przerobiony uklad wydechowy ze sportowym katalizatorem i tlumikiem koncowym sportowym + wkladka filtra poweitrza K&N i moc podskoczyla na 96 konikow. 10.1 do 100km/h naprawde przyjemnie a jezdze sam lub z dziewczyna :). Apropo BMW E36 1.8 nie daje mi rady.
~Misiek
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Według mojego egzemplarza genialny. Silnik może mieć apetyt na olej, myślę że w moim przypadku to wina uszczelniaczy zaworowych - to normalne w japoncsch. Jeśli komuś to przeszkadza może wyremontować silnik. Chodzi cicho i naprawdę lubi się kręcić do wysokich obrotów. Z klimatyzacją trochę słabiej, natomiast wyladowany w 5 osób (dosyć przy sobie) rozpędza się do setki w dwa tygodnie. Silnik zrobiony na podróże w max 3 osoby.
~zelpin
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Silnik przejechal ponad 200tys bez remontu przez poprzednich wlascicieli. I dalej trzyma. Sink suchy i cichy pracuje rowno. Zawsze niezawodny. Nie stwarza problemow. Wymienilem tylko olej na pelny syntetyk. Jezdze czasami agresywnie na 5tysiacach przez pul roku na tym oleju ponad 12tys km zrobilem i olej czysty. Bieze mniej niz pol litra na 1000km. Nie dymi w ogole nawet na bialo. Pachnie z rury czysta mieszanka.
~TheCat
Hatchback 1.6 i 16V GLS 103KM 76kW
Nie bierze ani kropli oleju, nawet syntetycznego, i mimo instalacji LPG. Jako ciekawostkę podam, że LPG ma blisko 110 oktanów i wcale nie niszczy silnika. Nie ma straty mocy ani jego wzrostu, ponieważ zapłon jest ustawiony na 95 oktan. Piękny dźwięk, niezbyt głośny nawet przy maksymalnych obrotach.
~SPAM
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Silnik świetny doskonale sobie radzi z tą wagą. Uwaga każda CJ 1,6 na chamowni pokazuje ponad 100km Mitsu zaniżało wynik na początku produkcji. Wszyscy mają te 103km. Przyśpieszenie cudowne jak na seryjny silnik. Po wyczuciu samochodu schodzi się poniżej 9sek do 100km/h Kompletnie nie awaryjny

Usterki Mitsubishi Colt V

Mitsubishi Colt V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mdablju
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Japoński, bardzo dobrze wykonany. 18 lat na karku, ma niby "175kkm" (strzelałbym w 220-250kkm) ale nie bierze grama oleju. Nie przegrzewa się. Nie robią na nim wrażenia obroty. Kawał dobrej roboty. Ma moc i na prawdę jest lepszy większość zwykłych 1.8 16v.