Lista ocen Mitsubishi Colt V (59) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartła
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Trzyma się drogi jak wściekły. Jest niski i dosyć szeroki a ja mam jeszcze 15 calowe koła z szerokimi oponami ;) na zakrętach nie ma mowy o wypadnięciu. Standardowo były koła 14 cali natomiast 15 znacznie zmieniły charakterystykę i prowadzenie na plus. Profil opony 195/55 i jest ładnie i komfortowo. Niestety jeśli chodzi o zawieszenie to dostaje po ***** na naszych drogach. Co roku wymieniam końcówki i drążki niestety. Magiel również się...
~mdablju
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Nie jest idealnie ale jest bardzo dobrze. Zawieszenie tak samo bardzo dobrze działa. Nie jest ani za twarde ani za miękkie. Jedyny mankament to to że układ kierowniczy minimalnie wolniej reaguje na obroty kierownicą... ale nie jestem pewien czy to nie jest wina zużywania się. Luzów na przeglądzie stwierdzono żadnych ale osobiście wyczuwam lekki "niedowład". W końcu 18 lat minęło.
~Niker
Hatchback 1.3 i 16V 82KM 60kW
Autko super się prowadzi i bardzo pewnie. Jeździłem firmowym focusem, astrą i corolla i muszę przyznać, że Misiek przy nich prezentuje się bardzo dobrze. Jest szeroki, dość nisko zawieszony i pewnie płynie w zakrętach. Jedyny mankament to tłumik położony na środku, widocznie odstający od linii podwozia, na który trzeba uważać jak się jedzie na działkę do dziadków (we wszystkich miśkach);-))
~przemo
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Autko bardzo dobrze trzyma się drogi. Nie wychyla się, jednak zawieszenie do komfortowych nie należy i to trzeba przyznać. Czuc większość nierówności i dziur, ale przez to można w łatwy sposób nauczyć się je omijać. Na pewno zawieszenie odwdzięczy się dużą trwałością. U mnie to się sprawdza;) Dodam jeszcze że promień skrętu mógłby być trochę lepszy.
~Fanpag Colt Brzmi Dumnie
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
W zimie na sniegu lodzie czy na górskich serpentynach samochód bez żadnej elektroniki czy systemów łatwo się prowadzi. Co prawda to zelezy też od umiejętności ale idzie łatwo go opanować po wpadnięciu w poślizg. Tym samochodem można robić wszystko.
~IGNS
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Układ jezdny bardzo dobry, aczkolwiek po naszych drogach to chyba trzeba jeździć terenówką żeby móc powiedzieć że układ jezdny jest dobry. Sam Colt natomiast wzorowo trzyma się drogi, pewnie się prowadzi i nie można tu mieć zastrzeżeń.
~Misiek
Hatchback 1.3 i 75KM 55kW
Myślę że okej, można robić spokojnie zakręty przy większych prędkościach. Nie ma az tak uczucia pływania po drodze, choć kierownica bardzo czuła na autostradzie. Wspomaganie chodzi okej, lekko się kręci kierownica itd.
~SPAM
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Majstersztyk w samochodzie za tą cenę. Czego chcieć więcej, Od małego samochodu o zacięciu sportowym. Delikatni mogą marudzić na sztywność zawieszenia, ale tak miało być. Prowadzi się doskonale, czujesz auto i prowadzenie.
~Paweł Mosur
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Na 14, opony 185, trzyma się rewelacyjnie drogi. Mimo takich opon, na pierwszym biegu nie problem stracić przyczepność. Ale autko bardzo dobrze trzyma się zakrętów, nie zarzuca tyłem ani nie nurkuje.
Dziennik kosztów dla Mitsubishi Colt V
7,3
~Someone
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Jest dobrze ale nie najlepiej. Zeby byc w 100% zadowolonym z ukladu jezdnego wszystkie czesci zawieszenia musza byc w 100% sprawne, felgi przynajmniej 15, rozporka i auto prowadzi sie swietnie.