Lista ocen Mitsubishi Galant VIII Kombi (49) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz
Kombi 2.4 GDI 150KM 110kW
Silnik 150KM, na moje potrzeby wystarczający, dynamiczny i co za tym idzie ekonomiczny, jak na 2.4 GDI. Od samego początku używam oleju 5W40, jak było wcześniej nie wiem, aczkolwiek po tym, że musiałem wymienić popychacze hydrauliczne, silnik pracował znacznie głośniej, oraz uszczelniacze zaworowe, sądzę, że olej nie był pilnowany. Obecnie jest wszystko jak należy, Silnik pracuje cicho, równo. Wymiana oleju co 10 tys km, po przejechaniu...
~musiek
Kombi 2.0 136KM 100kW
Po zakupie samochodu jako używanego przeprowadziłem generalny remont silnika - wymiana rozrządu, pierścieni tłokowych, panewek, łożysk wału korbowego, nowe uszczelki pod głowicą i kolektorami oraz dodatkowo kilka pierdół z osprzętu (sterownik alternatora, itp). Po tych zabiegach o nic się nie martwię - mógłbym wsiąść i pojechać do Mongolii i spowrotem. Galant jest takim samochodem, że prędzej zgnije w pół, niż zostawi cię na drodze.
~gmp71@windowslive.com
Kombi 2.0 TDI 90KM 66kW
jak na diesla (220 tys.km)to niewielki przebieg ale silnik zaskakuje mnie co rusz bardzo mile. Spalanie, kultura pracy, odpalanie w zimę. I ktoś mógłby pomyśleć że się zna to sobie zrobił i zadowolony. Nie. Odkupiłem go od kobiecinki która raczej nie zdradzała zdolności mechanicznych ani w ekonomicznym prowadzeniu auta. Mimo to silnik jest suchy i pali od\"kopa\" w zimę. Mógłby być mocniejszy dlatego ocena 4
~Ss2H
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Dźwięk v6 w Galancie to coś pięknego, mam go w automacie i powiem, że jeśli automat to tylko ten silnik, przyspiesza jak trzeba a przy tym spalanie wcale nie duże. Spala mi średnio 10L a jeżdżę naprawdę dużo, trasa około 8-9L miasto 11-12L. Nie mam gazu, planuję założyć, ten silnik bardzo dobrze znosi gaz.. A auto? kombi co daje czadu kiedy tylko chcesz, dźwięki jak byś obudził smoka...
~Artur87
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Silnik świetny - jeżeli brać pod uwagę stosunek spalania do przyspieszenia. Średnie wychodzi poniżej 10l, a przyspieszenie przy użyciu kick-downa bardzo dobre. Dobrze ciągnie z dołu, ale fantazja zaczyna się od 3,5tys. Wtedy czuć te 160ps. Nie jest demonem prędkości - audi A8 4,2 twin turbo dużo lepiej się zbiera, ale to prawie 2x taki silnik...
~Ren0vatio
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Silnik.... mniam, co tu dużo mówić, bajka, nic prócz zmiany oleju (mój ma przejechane ponad 200.000 i nie żre nic oleju) Mam 2,5 V6 jest super i mimo że jestem studentem to daję radę go utrzymać i nie mam z nim żadnego problemu, a jeżdżę baardzo często - samochód jest do jazdy a nie do podziwiania w garażu. Ten silnik po prostu uwielbia wysokie obroty.
~pablozpuebla
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Dałem dobrze, bo elastycznosc jest tylko dobra, mógłby miec troce wiekszy moment przy niższych obrotach np 60-100 na 3 biegu(gdzie tak naprawde zaczyna przyspieszac przy 90) wiec jak trzeba szybko mice moc pod noga trzeba mocno redukowac. Silnik 2.5 ma czesto problem z klekoczacymi popychaczami co potrafi denerwowac.
~Pieter
Kombi 2.0 136KM 100kW
Stara japońska konstrukcja. 2.0 16V. Niestety trochę za słaby do gabarytów auta(stylistyka zobowiązuje ;-) ) W miarę dynamiczny powyżej 4tyś obr. co przekłada się na spalanie. I tu pytanie czy nie lepiej jednak V6. Bo spalanie średnio ok. dwa litry mniej niż 2.5 ale mocy brak.
~Solenizant
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Dla tego silnika się kupuje Galanta, 2.0 palą podobnie i mają brzydki dźwięk (w porównaniu do v6), 2.4 to GDI, które są bardzo wrażliwe na złe paliwo a Zenki i Mietki z tanich warsztatów rozkładają ręce jak to widzą, diesel to kompletna porażka. Oceniam 5/5, bo mój to 2.5 V6.
Dziennik kosztów dla Mitsubishi Galant VIII Kombi
10,9
14,2
~Kamil
Kombi 2.0 136KM 100kW
Silnik oceniam na 4 z plusem, generalnie nie ma problemów mam juz 220tkm, ale uszczelkę pod pokrywą zaworów wymieniam już 2 raz w przeciągu 30tkm. 2.0 troszeczkę za słaby dla osób lubiących lepsze osiągi (136KM), proponował bym 2.5 V6, lepsze osiągi a spalanie podobne.
Mitsubishi Galant VIII Kombi