Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Sedan

vincenzopl, 13 lat temu
Silnik 2.5 24V 163KM 120kW
Rok produkcji 2001
Mitsubishi Galant VIII Sedan 2.5 24V 163KM 120kW 1996-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.5 V6- Niesamowita przyjemność z jazdy.
Zawieszenie : Maglownica- wadliwa
Świetne auto które daje mnóstwo przyjemności z jazdy. Za każdym razem gdy wychodze z auta oglądam je i podziwiam. Jazda tym samochodem jest pewna i przyjemna- Poezja. Silnik tu daje najwięcej radości.
Silnik bardzo elastyczny, moc wspaniała. Na benzynie przyścigłaem nie jednego mercedresa i bejce. Fantastyczne wrażenia z jazdy. Piękny dźwięk V6. To jest coś naprawde niezapomnianego. I jeszcze odcięcie zapłonu przy 7tys. obrotów. Czasami warto troszeczke mocniej przycisnąć gaz dla tej frajdy.
Niestety skrzynie w Galantach- są dosyć słabe jak na tej klasy samochód. W zimie przy dużych mrozach po odpaleniu ciężko wchodzi jedynka i dwójka. Wrzucanie dwójki i trójki bywa problematyczne przy ciepłym silniku- trzeba wyczuć skrzynie i odpowiednio poprowadzić gałkę. Zdarza sie że trójka coś \"zagrucha\" przy zmianie. Synchronizatory lubią padać jak i łożyska. Jak na razie odpukać bez grzebania w skrzyni. Jeśli ciężko sie redukuje z trójki na dwójke, lub biegi wyskakują same- to oznacza jedno- wymiana skrzyni..
Jak dla mnie to poezja. Jezdziłem renault espace, ford escort, peugeot 206... I w żadnym samochodzie nie jechało mi sie tak pewnie. Tym samochodem bez obaw pokonuje każdy zakręt. zawieszenie może ciut twarde- ale bardzo tego nie odczuwam na standardowych felgach 15\" Absolutnie żadnych luzów w kierownicy. Precyzja, precyzja, precyzja!
Widoczność- jak dla mnie rewelacja- co prawda z przesiadki po ford escort, ale myśle że sie nie myle. Nie ma żadnej czarnej strefy, świetnie sie cofa, kręci na ciasnych parkingach jak na samochód o takich gabarytach.
Dobrze- to nie jest samochód rodzinny. ale tą czwórke ma za dość pojemny schowek pośrodku między fotelami- i miejsce na 4 kjubeczki. Bagażnik- ogromny. Jednyną jego wadą jest to że jest bardzo mały otwór do środka jak sie otworzy kanapę.
Niestety jak dla mnie to jest ogromna wada Galanta- w zimie żeby szyby nie parowały przy 2 osobach trzeba włączyć nadmuch na full- a tryb klimatronicka \"AUTO\" nie nadąrza. Jak na auto tej klasy tego być nie powinno.
naprawde duzo przestrzeni. mam 186cm wzrostu i absolutnie mi nie brakuje przestrzeni. nawet jak naloze kapelusz i nie zdejme to sie jeszcze swobodnie mieszcze : ) z tyłu również dość dużo przestrzeni. Samochód na komfortową podróż dla czwórki ludzi. piątego też sie upcha ale to już raczej przypomina upychanie sardynek.
Jak dla mnie to jest rewelacja- wyciszenie naprawde świetne- przy 130km/h zaczyna byc uciazliwy szum powietrza i troche odgłos silnika- choć dla tego odgłosu kocham ten samochód.
12 litrów gazu w trybie mieszanym- to chyba nie jest źle jak na ten motor- przy spokojnej jezdzie ; )
za 9letnie auto zapłaciłem 14tysięcy- jak dla mnie to przyzwoicie. tymbardziej że to ta piękna rakieta : )
troche słabe plastiki wewnatrz auta.
wymiana maglownicy- 1000zł, zatarta pompa wspomagania, 250- pozatym jak na razie nie jest z tym źle.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 24V 163KM 120kW [l/100km]

12,7