Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Sedan

zygfrydiusz, 12 lat temu
Silnik 2.5 24V 163KM 120kW
Rok produkcji 1997
Mitsubishi Galant VIII Sedan 2.5 24V 163KM 120kW 1996-2006 - Oceń swoje auto
Inne : To że ludzie mylą je z BMW :)
Układ hamulcowy : Nie odbijający zacisk
Przeniesienie napędu : Posypały sie wybieraki w skrzyni
Karoseria : Rdza - niestety
Ten samochód jednak wszystkie swoje wady nadrabia wyglądem i komfortem podróży. Wściekły design. Wygodne fotele, klima. Człowiek wsiada i zapomina, że wcześniej tak bardzo go ten samochód irytował.
Świetny silnik, bardzo fajnie rozpędza auto, nie czuć, że się męczy. Mógłby mieć ciut więcej mocy, ale nie ma też powodów do narzekania. Do bezproblemowego przemieszczania się 163 kuce wystarczą.
Manual dobrze się sprawuje, jednak jest też strasznie delikatny. Miałem niestety usterkę skrzyni manualnej, która skutecznie unieruchomiła auto na parę dni.
Dobrze się prowadzi, na zakrętach daje radę, aczkolwiek czuć co jakiś czas bardzo wyraźny i niepokojący podster.
W każdą stronę jest zacnie. Nie ma problemów przy parkowaniu czy innych manewrach.
Materiały na desce ciut za twarde, skóra na kierownicy dobrze się trzyma. Wszystko pod ręką jest i bardzo intuicyjnie porobione. Wsiadasz do auta i nie zastanawiasz się gdzie co jest bo jest tam gdzie być powinno.
Zakochałem się w Climatronicu. Nie wyobrażam sobie już samochodu bez klimatyzacji. W Galancie działa świetnie. W lato jest przyjemny chłodek, w zimę całkiem szybko się nagrzewa :)
Spodziewałem się większej ilości miejsca w tym aucie. Z przodu jest ok, ale mimo że nie należę do wysokich osób ( 178 cm wzrostu ) to pasażer z tyłu przy moim ustawieniu fotela ma już mało miejsca na nogi. Wysokie osoby mogą zapomnieć o podróżowaniu z tyłu...
Mieszane uczucia. Z jednej strony sygnały karetki słyszę dopiero jak jest bardzo blisko, z drugiej przy sporych prędkościach bardzo wyraźnie słychać szum powietrza. Idzie się przyzwyczaić, ale na początku bardzo irytuje.
Spalanie ? To jest V6 ! Należy zapomnieć o niskim ! Auto niestety ma to do siebie, że jego naprawy i części są bardzo drogie. W dodatku mało jest osób, które potrafią DOBRZE zrobić ten samochód. Z początku prowadziłem statystykę napraw, ale w późniejszym czasie darowałem sobie bo nie chciałem się bardziej dołować.
Za taką cenę można mieć wiele samochodów. Jednak tych, które są warte tych pieniędzy będzie bardzo mało, a Galant z pewnością do nich należy...
Z małych i prostych rzeczy nic nigdy mi się nie zepsuło. No może antenka - a konkretnie mechanizm jej wysuwania. Nic poza tym.
3x awaria hamulców w postaci zaciśniętego zacisku na tarczy, który nie odbił. 3x nikt tego dobrze nie zrobił i już 3x raz auto jest unieruchomione. Poza tym dojdzie do tego jeszcze awaria skrzyni biegów ( posypały się wybieraki .

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 24V 163KM 120kW [l/100km]

13,6