Lista ocen Mitsubishi Lancer IX Sportback (79) - Ergonomia

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~8ucik
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Tutaj mamy do czynienia ze spartańskim wnętrzem. W przypadku aut z VAG-a czy nawet innych japończyków sytuacja jest o wiele lepsza. Niby wszystko jest pod ręką, ale np. ustawienie klimatyzacji wymaga spuszczenia oczu z drogi. Jeśli mamy do czynienia z automatyczną klimatyzacją, to i tak nie jest ona nigdzie widoczna prócz na pokrętłach poniżej radia. Przycisk sterujący komputerem jest za kierownicą koło zegarów, to również wymaga zdjęcia ręki...
~Sill
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Tutaj nie można narzekać, ale laurów limuzyny też nie zbierze. Jest po prostu dobrze. Panel centralny z radiem i klimatyzacją. Nie ma ogromnej ilości niepotrzebnych przycisków i pokręteł. Wszystko jest ładnie zagospodarowane i przemyślane. Podobnie sterowanie radiem w kierownicy, podobnie jak tempomatem jest wygodne. Jeśli chodzi o informacje, to wyświetlacz komputera pokładowego, jest dość przejrzysty i dostarcza wielu przydatnych informacji...
~slawek
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Wszystkie przełączniki pod ręką za wyjątkiem INFO który podaje różne raczej mało potrzebne dane z komputera. Przed zakupem dużo czytałem o dziwnym umiejscowieniu tego przełącznika ale poniekąd rozumiem intencje konstruktorów: \"bawienie się\" nim w czasie jazdy może być niebezpieczne . W Leonie miałem podobny przełącznik w dźwigni wycieraczek i co chwilę coś tam sprawdzałem a to zawsze rozprasza. Możnaby jeszcze powiedzieć że czerwony...
~ELP
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
W nissanie po podróży z Wawy- do Zakopanego kręgosłup był mocno zużyty, tutaj spokojnie bez problemów.Rzeczywiście trzymanie boczne może być lepsze, tył OK, nie rozumiem jak ktoś pisze, że pasażerowie spadają do fotela kierowcy, jeżeli tylne fotele mają spadek siedzeń w stronę bagażnika ijak się siada to spokojnie siedzi. Chyba, że ktoś jeździ jak mój brat: hamulec i gaz co chwila to nic nie pomoże żadnemu pasażerowi w takim aucie.
~xavi
Sportback 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Jest kiepsko. Jestem duży chłop i łapki też mam spore, więc: nieporozumienie to umieszczenie dźwigni otwarcia wlewu paliwa tuż przy dźwigni otwarcia bagażnika. Użycie jednej z nich często kończy się otwarciem drugiego. Sterowanie głośnością radia to również przygoda. Komputer pokładowy jest, ale umiejscowienie przycisku jego sterowania to nieporozumienie. Do tego dochodzą fatalne fotele o trzymaniu i wygocie taboretu.
~Emerson,L.P.
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Przestrzeń w środku super duża, próbowałem przed kupnem Mazdę3 -(totalna porażka -więcej miejsca w Almerze i Yarisie z przodu), Astrę IV. Wszystko pod ręką nie ma nadmiaru zbędnych przycisków, sterowanie CD i tempomatem z kierownicy pomaga w jeździe. Fotele OK. na długich trasach nie wbijają się w plecy, osoby na tylnym siedzieniu nie zasłaniają tylnej szyby.Podłokietnik przy drzwich kierowcy za nisko- to minus.
~matt
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Wszystko na miejscu, pod reka, bez udziwnien, bez zbednych przelacznikow. Wielofunkcyjna kierownica dopelnia tylko bardzo dobra ocene. W trakcie uzytkowania auta ani razu nie uznalem, ze cos powinno byc w innym miejscu albo inaczej rozwiazane. Jedyny minus znaleziony na sile: wejscie do kluczyka stacyjki w miejscu raczej nie intuicyjnym i trzeba sie troche pochylic aby trafic kluczykiem :) Wiem, czepiam sie.
~yosa
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Moim zdaniem samochód jest bardzo dobrze pomyślany jeżeli chodzi o obsługę. Wszystkie przełączniki bardzo wygodne i w zasięgu ręki ( no może "info" nie, ale po czasie można się przyzwyczaić). Co ważne, nie ma za dużo przycisków i bardzo szybko można nauczyć się je obsługiwać. Teraz ze stacją multimedialną wiele funkcji obsługuję dotykowo. Wielki plus za bardzo duże lusterka (regulowane i podgrzewane)
~AutomaniaK
Sportback 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Pozycja za kierownicą jest wygodna, wszystkie przyciski są pod ręką, a wskaźniki na właściwych miejscach - jednym słowem przemyślany porządek bez zbędnych informacji dla kierowy. Kierownica bardzo dobrze pasuje do ręki - należy wybierać skórzaną ze sterowaniem radiem. Duży minus za regulację kierownicy tylko w jednej płaszczyźnie. Stylistycznie i pod kontem wyposażenia - dość skromnie.
Dziennik kosztów dla Mitsubishi Lancer IX Sportback
8,1
~Kaczorro
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Tak naprawdę wszystko jest pod ręką. Ponadto najważniejsze, jeśli chodzi o komfort jazdy, przyciski znajdują się w kierownicy, nie musimy zatem odrywać wzroku od drogi chcąc pobawić się radiem/odtwarzaczem cd. Nie oceniam ergonomii na 5, ponieważ miejsce na kieszenie pomiędzy przednimi fotelami mogłoby być nieco lepiej rozplanowane. Nie mówię, że jest źle, ale \"dobrze\" to jeszcze nie \"doskonale\".
Mitsubishi Lancer IX Sportback