Lista ocen Mitsubishi Lancer VI Kombi (20) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Kombi 1.6 GLXi 16V 4WD 113KM 83kW
Skrzynia działa bez zarzutu, żadnych zgrzytów, biegi wchodzą bardzo precyzyjnie i lekko, lewarek jest krótki co umożliwia błyskawiczne zmiany biegów. Jedyny mały mankament występuje przy włączaniu biegu wstecznego - czasami lewarek nie wskoczy do końca ale w momencie zwalniania sprzęgła sam wpada na odpowiednie miejsce (to widać) , początkowo kiedy coś takiego miałem po prostu wyrzucałem na luz i potem wbijałem wsteczny, ale teraz już wiem że...
~jasko email jczernek@tlen.pl
Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Automatyczna. Wrzucasz D i zapominasz. Cudowna sprawa. Po latach majstrowania przy biegach przesiadlem sie na automaty. Silnik nigdy nie zgasnie przy ruszaniu nawet z piskiem. Nigdy nie cofnie do tylu, zmiana biegow przy ostrym przyspieszaniu bez wycia silnika. Dwa wazne przyciski Power/Economy i ten sportowy zmieniajacy przelozenie skrzyni. Przy 5 tys. obrotow mam 120 km/h i idzie dalej do gory. Cudowne przy dlugich podjazdach pod gore.
~karos@o2.pl
Kombi 2.0 GLX D 68KM 50kW
Na zimno potrafi trochę zaszumieć jak jakaś turbina. Biegi wchodzą pewnie i bez problemu, no z wyjątkiem tego że po 4 lub 5 nie można wrzucić od razu wstecznego trzeba najpierw wrzucić jakiś niższy bieg na chwile. Przełożenia niezłe do ekonomicznej jazdy na 5 biegu około 3tys obr. ~110 km/h
~kazp@tlen.pl
Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Biegi wchodza super lekko. Jest podobno super trwala. Jednak mlodzi zapewne beda woleć: skrzynie Hondy lub Nissana. Skrzynia MItsubishi jest inna : ma nieco dluzszy skok i jej praca jest tez inna.Ale byc moze da sie polubic.
~Mikhey
Kombi 1.6 GLXi 16V 4WD 113KM 83kW
Automat. Praca bez szarpnięć. Przełącznik POWERECO. Jedyny mankament to około jednosekundowe opuźnienie przy wciśnięciu pedału gazu do oporu (kick-down)
~Szczęśliwy użytkownik
Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Bardzo rzadko przytnie się wsteczny bądź jedynka , poza tym rewelacyjna , dobrze dobrane przełożenia i dość precyzyjna .
~Piotr P.
Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Czasami zacharczy przy do konca wcisnietym sprzegle, jak jest zimna skrzynia to ciezko sie zmienia pierwsze przelozenia.
~Patison
Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Skrzynia biegow w zasadzie ok, bez zadnych szczegolnych plusow ani minusow. Czasem haczyla 1-nka albo wsteczny.
~raddex-mitsumaniak
Kombi 1.6 GLXi 16V 4WD 113KM 83kW
bardzo elastyczna skrzynia, jak ktoś potrafi elastycznie jeździć, to nie trzeba często redukować biegów
Dziennik kosztów dla Mitsubishi Lancer VI Kombi
~xiff
Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Żadnych problemów, biegi wskakują płynnie. Jedynka służy tylko do ruszania.
Mitsubishi Lancer VI Kombi