Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander I

Jan z Poznania, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Mitsubishi Outlander I 2.0 i 16V 136KM 100kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Auto nietuzinkowe. Charakter, muskularna oryginalność góruje nad funkcjonalnym wyglądem róznych.. CRV-ów czy RAV-ów..... nudnych nieco! Outlander "mówi" chyba trochę o charakterze właściciela. Czyżby obydwaj byli nieco.. "funny"..??? Na pewno z tłumu się wyróżnisz jadąc tym autem. Nowy, zapowiadany Outlander 2007, jest "kluchowaty" w wyglądzie. Wygląd obecnego modelu jest dużo ciekawszy.
Lepsze wrażenia niż oczekiwania po opisach prasowych, które to "recenzje" prasowe z reguły nie są zbyt obiektywne w stosunku do Outlandera.
Z 1 na 2 póki "zimna" skrzynia bywa, że trochę się zacina. Po chwili mija.
To naprawdę rewelacja. Jazda jak po szynach. A jak... po śniegu! A jak po... zaoranym polu! Ponoć tylko "Forester" może się równać. Dałbym ocenę "6" jak by była w skali stosowanych ocen!!!!!
....ale wyrzuciłem zagłówek środkowy na tylnym siedzeniu i zainstalowałem.... czujnik cofania/parkowania. Polecam, całkiem tania i cudowna inwestycja. I tym sposobem widoczność rewelacyjna....
Po prostu limuzyna. A co najważniejsze, dotychczas "właziłem" do.. albo "gramoliłem się" z... auta. A byle czym nie jeździłem, bo dwa ostatnie auta to Toyota i Volvo. ... JAK TERAZ WYGODNIE JUŻ OD SAMEGO "PROGU".
Ciepło i rewelacyjnie a także szybko grzeją siedzenia. Ciągle jeżdżę na włączonej "klimie" z nastawioną odpowiednio temperaturą. To daje najlepsze efekty.
Rewelacja! Jak w ulubionym fotelu przeniesionym sprzed telewizora!
Mój najbardziej cichy samochód. Podziwiam wyciszenie przy szybkościach powtżej 160 km/h.
Mój Boże, jak "TO" kupiłem to nie podniecam się litrem benzyny. w "tą" czy w "tamtą".....
Od roku jest super!!!! A model Turbo to już wogóle super OKAZJA! Ja kupiłem za "ciężką" forsę w kwietniu 2004, bez żadnych promocji.... tudno, ale nie żałuję.
Solidność "wyczuwalna" w użytkowaniu, doskonała powłoka lakiernicza, ale jak przy przeglądzie spojrzałem na spód auta, to zdziwiła mnie powierzchowna(?) (mam nadzieję!) korozja układu wydechowego. Tego nie miałem w solidnych poprzednich autach. Mimo tego daję ocenę prawie na "maxa". MCC Poland - sprawę lekceważy! Polski dealer nie jest przyjazny klientowi! A niby ma system jakości ISO 9001 (???)
Na razie super.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]