Ocena kierowcy - Mitsubishi Pajero IV SUV 5d

Krzysztof, 12 lat temu
Silnik 3.8 MIVEC 250KM 184kW
Rok produkcji 2011
Mitsubishi Pajero IV SUV 5d 3.8 MIVEC 250KM 184kW 2006-2017 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto nie tuzinkowe jakich mamy pełno na naszych drogach, mimo ,że dużo droższych. Jadziesz wysoko i dostojnie , na wet wyżej niż w landku
zbyt mała liczba przejechanych kilometrów by ferować wyroki i opinie na temat auta
Silnik zaryczy tylko przy rozruchu, po rozgrzaniu jest cichy i pracuje jedwabiście. Bardzo elastyczny na każdym biegu , asolutnie nie brak mu wigoru, nawet w teranie . Niestety jeszcze nie testowałem auta w trudnym terenie.
Automat jest nieco ospały , ale prawdopodobnie wynika to ze stylu jazdy, w moim przypadku delikatnie i oszczędnie. Dla miłośników sportowego zacięcia proponuję przełączyć multitronic -+ pobawić się trochę tzw manualem,by nie wyjść całkowicie z prawy
Bardzo precyzyjny, umięjetnie dobrane wspomaganie do tego pojazdu. Niestety zawieszenie raczej twarde czuć wszelkie poprzeczne nierównośći. Może wynikać to z tego, że kierowca siedzi bardzo wysoko. Na nierównościach czuć niemal każdy kamień, za to na trasie poezja.
Widoczność z racji barzo wysokiego usytułowania pozycji kierowcy niemal wzorowa do przodu i na boki, gorzej do tyłu, ale są czujnki więc po kilku próbach łatwo się nauczyć cofania.
Na pierwszy rzut autu nie powala wyglądem wnętrza kokpitu. Jednak gdy się do niego wejdzie i pojedzie kilka razy będzie można zrozumieć intencje twórców kokpitu. Deska jest po prostu piękna bez zbędnego przesytu zwłaszcza ta w beżach. Wszystko co potrzebne na temat kieruku jazdy,temperaturyna zewnątrz, ciśniena hPa, wysokości, chwilowego spalania jak i tego jakiej stacji słuchasz masz na jednym czytelnym wyswietlaczu.
Wentylacja sprawuje się niemal bez zarzutu , powietrze w upale wychładza się bardzo szybko dzięki \"niezliczonej\" liczbie kanałów wentylacyjnych w suficie, w drzwiach jak i podłodze. Małym problemem może stać się parowanie szyb tylnych gdy zimą do pojazdu wejdzie więcej osób. Wtedy przełącz na nadmuch REAR i po chwili problem znika. Musiałem do tego dojść
To potężny samochód i tak na prawdę ma mnóstwo miejsca w pierwszym jak i drugim rzędzie siedzeń. Trzeci rząd to powiedzmy sobie bardziej atrapa, ale jeżeli ktoś ma dzieci do 10 roku - dla nich to wielka frajda usiąść gdzieś daleko od gderających rodziców. Bagażnik ogromny a po złożeniu drugiego rzędy to już ciężarówka zdolna przewieżć 700 kg ładunku
Jazda do 120 km /h wydaje się być najbardziej uzasadniona. To nie jest limuzyna, więc szum oporu powietrza przy szybkiej jeżdzie wzmaga się i jest to odczuwalne przy długiej jeżdzie.
Nad ekonomiką fachowcy chyba nie myśleli bo i pojazd który mam pochodzi z emiratów arabskich. Nie przeszkadza mi to jednak jeżdzić w miarę ekonomicznie . Spalanie latem miałem 12,2 teraz zimą 12,8 oczywiście w cyklu mieszanym do 120 km /hNorma spalin euro IV nie wymuszała jeszcze na producencie ostrego reżimu emisji spalin
nie mam zdania
nie mam zdania