Lista ocen Nissan 100NX (77) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Coupe 1.6 90KM 66kW
zdarzają się samochody z przebiegiem dużo powyżej 250tyś km, legitymujące się idealnym stanem technicznym. samochód jest dość bezawaryjny i jest w stanie wybaczyć błędy młodych użytkowników.jest raczej nie czuły na ostrą jazdę.nigdy nie zawodzi sam z siebie.większość awarii da się przewidzieć, nie zdarza mu się odmawianie współpracy w trasie.ogólnie bardzo porządnie zbudowany samochód, trwałością przewyższa nie tylko konkurencję, ale i...
~kogan
Coupe 1.6 90KM 66kW
Jakieś drobiazgi się zdarzają ale nie są to uciążliwe przypadki ani eliminujące z dalszej jazdy, do tej pory wymieniłem żarówkę kierunkowskazu przód, raz rozładował się akumulator, raz złapałem gumę, czasem świruje tylna wycieraczka, zapiekły się silniczki spryskiwacza i to chyba na tyle. Aha, no rdza się pojawia tu i ówdzie także trzeba zabezpieczać ale w końcu autko za rok będzie pełnoletnie:)
~rud-X
Coupe 1.6 90KM 66kW
Ogólnie drobiazgi w moim przypadku zaczęły się psuć na raz. Na szczęście nie wydałem na to zbyt wielu pieniędzy. Problemy były z inst. elektryczną, wentylator przestał działać, zapalanie się kontrolek od ręcznego i od spryskiwacza (mimo pełnego zbiorinka). Często spalały się diody od radia itp. Wszystko już jest w najlepszym porządku.
~Łukasz
Coupe 1.6 90KM 66kW
poza materialami eksploatacyjnymi nic wiecej nie wymienialem. przy 170.000 km wymienilem katalizator oraz tlumik koncowy. ps. nie radze zakladac strumienicy w miejsce katalizatora (ja tak zrobilem i teraz musze ponownie zalozyc katalizator, poniewaz samochod podczas szybkiego przyspieszania chodzi jak kosiarka:(
~Thomsonicus (GG3534487 thomsonicus@poczta.fm)
Coupe 1.6 90KM 66kW
100NX ma swoje typowe usterki - przepalone ścieżki na przełączniu wywietrznika (działa tylko pozycja 4, standard w 100nx), zablokowany przełącznik wewn/zewn nawiewu w pozycji zewn., padnięta tylnia wycieraczka (coś w mechaniźmie wycieraczki, nie w przełącznikach). Po poprawieniu tych wad nie ma się czego czepić.
~WILKU
Coupe 1.6 90KM 66kW
Japończyk nic się nie psuje chociaż auto ma już 14 lat i bez pomocy blacharza i lakiernika to rdza była by już widoczna. Radze sprawdzać tylne nadkola przy wahaczach no i podwozie a w szczególności progi i kolumny tylnych amortyzatorów w bagażniku pod tapicerką tam często bierze rdza jak jest zaawansowana to może dojść do tragedii.
~kondzio877@interia.pl
Coupe 1.6 90KM 66kW
kupiłem auto, o które mój poprzednik nie dbał zbyt bardzo (jesli chodzi o wnętrze i czystosc:)) Wiec były pewne drobne usterki wynikające głownie z zaniedbania. np tylni spryskiwacz nie dzialał, schowek wyrobiony) ale dla amatora motoryzjcji czysta przyjemnosc:)
~Filip
Coupe 1.6 90KM 66kW
Tłumik - przepalił się. Jakieś blaszki przy kolektorze trzeba było dospawać bo klekotały. ZAWIESZENIE - w moim egz. ZBYT TWARDE i zużyte. Planuje je całe wymienić. W tym modelu to kosztowne (KYB lub Tocico). Teleskopy w bagażniku są popsute podobno u każdego.
~Master Of Disaster
Coupe 1.6 90KM 66kW
Jak to w japończyku, nawet pomimo swoich 15 lat i prawie 220 tyś km nic nie nawala. Padł termostat ale przy tym wieku i przebiegu miał jaknajzupełniej do tego prawo. Troszke martwi mnie pojawiająca się korozja:/ na progach ponoć to częste.
Dziennik kosztów dla Nissan 100NX
9,3
~worm83
Coupe 1.6 90KM 66kW
Padło światło pozycyjne i stop,oraz oświetlenie kabiny ;) Amory liczę jako normalne użytkowe wymiany wiec nie jest źle...;) Wymieniałem też alternator i kilka głupot razem z nim-300zl