Lista ocen Nissan 100NX (88) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojciechbrzoska@o2.pl
Coupe 2.0 GTI 143KM 105kW
tego bałem się najbardziej wiadomo 2l mało eksploatuję samochód w mieście zazwyczaj trasa i tryb mieszany, mam gaz i jest super, maksymalna notka za spalanie to benzyna przy uszkodzonej lambdzie 14l, nie wymieniłem sondy jest zblokowana w tej chwili benzyny używam tylko do uruchomienia silnika, gaz średnio 9l w cyklu mieszanym 10l w mieście + 5l benzyny na m-c. zaznaczam że rzadko kiedy jadę z prędkością przekraczającą 110 km/h, jedynie w...
~Kuba nysa100@op.pl
Coupe 1.6 90KM 66kW
Civic 1,4 też 90 KM palił mniej o litr ale był jakiś drętwy, ale np. CQN 900 spalał podobnie. Dużo też zależy od regulacji gazu (nie warto oszczędnie ustawiać bo wtedy i tak więcej się wciska i w konsekwencji wynik wychodzi na niekorzyść) Również szerokość i marka opon nie jest bez znaczenia. Na Fuldzie Carat Attiro palił pow. 1 litra więcej przez ich opory toczenia. Nigdy nie jeździłem nim typowo ekonomicznie ale wydaje mi sie, że jazda do...
~mistrz
Coupe 1.6 90KM 66kW
super przy dynamicznej jezdie do 9 litrow latem glownei jezdze po miescie ;)zima gora 10 na trasie idzie zejsc ponizej 6(do 100km/h) i to nie zart, ale z normlaną predkoscia 110-130 to ok 6 chlapnie ;) wiadomo ze auto potrafi spalić nawet i 13 czy 14 litrów ale to juz jest przy ostrym katowaniu ;) czesci wcale nei są drogie np.nowe pompa wody 80 zł sprzegło 250 zł (kompletne) amorki 300-400zł (za przyzwoite) tył + przod
~Marcino81
Coupe 1.6 SR 102KM 75kW
na zużycie paliwa zasadniczo nie ma wpływu ani sposób jazdy, ani to czy się jedzie z obciążeniem, bez lub z dachem. średnio pali ok 6.8-7.2 na mieście (nie ruszam ostatni spod świateł), w trasie czy się jedzie powoli, czy jak przecinak ok 5.5-6.8.co do awaryjności to nie mogę nic powiedzieć oprócz : to jest JAPOŃSKIE.każdy wie o co chodzi. części pasują z sunny i almery, więc można szukać w ofertach.
~fan100nx
Coupe 1.6 90KM 66kW
Serwisów autoryzowanych nie polecam (ceny części horrendalnie wysokie; "naciąganie" klientów na wymianę części, które akurat niekoniecznie wymagają szybkiej wymiany). Serwisuję w sprawdzonym specjalistycznym warsztacie nissana - zamienniki części są łatwo dostępne i w miarę tanie. Ogólnie jak na prawie 15-letnie auto, to koszty napraw są niewielkie a bezawaryjność duża.
~hubi
Coupe 2.0 GTI 143KM 105kW
Silnik nie jest oszczędny, dobrym rozwiązaniem jest przeróbka na gaz. Ten silnik doskonale znosi paliwo gazowe i nie przysparza rzadnych problemów. Części są dosyć niedrogie i łatwodostępne (mowa o zamiennikach). Pamiętać nalerzy, że prawie wszystkie części mechaniczne są takie same jak w nissanie sunny 2.0 gti, a więc dosyć popularnym swego czasu samochodzie.
~Prex
Coupe 1.6 SR 102KM 75kW
Jezeli chodzi o spalanie, to nie jest najgorsze, gdyz waha sie w granicach 7-10l w zaleznosci od pokonywanych tras. Jezeli chodzi o czesci to jest troche gorzej, poniewaz sa dosc drogie, wprawdzie jest niby sporo zamiennikow, ale nie zawsze latwo je znalezc. Przykladowe ceny czesci: uzywana skrzynia biegow - 1000-1500zl, amortyzator tyl - ok. 360zl, piasta tyl - 350zl.
~Mateusz
Coupe 1.6 90KM 66kW
Z częściami nie ma żadnych problemów. Dużo używanych na Allegro, nowych zamienników od groma w dobrych cenach. Większość elementów jest takich samych jak w Sunnym. Na benzynie spalanie minimalne 6 litrów, na gazie od 8 w górę. Maksimum? Hmm, zależy od fantazji ;) Mnie udało się wycisnąć maksymalnie 14 litrów na 100 km. Ogólnie auto tanie w utrzymaniu.
~kogan
Coupe 1.6 90KM 66kW
Uważam to auto za ekonomiczne, spalanie w normie (chociaż każdy by chciał by jego auto trochę mniej paliło:), części są w normalnych rozsądnych cenach i ogólnie dostępne, poza tym części się nie przydają gdyż to auto się nie psuję, jedynie wymiany części eksploatacyjnych. Poniższe wyniki spalania podaję dla gazu.

Usterki Nissan 100NX

Nissan 100NX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin
Coupe 1.6 90KM 66kW
jak na osiągi, które gwarantuje jednostka napędowa nie jest to źle.nie będę pisał ile palą moje egzemplarze, ale w dużym uogólnieniu można napisać miasto - 8-9l/100km trasa - 6-9l/100km są to oczywiście wartości uogólnione i mocno uśrednione, ale można je traktować jako przedziały spalania sprawnych, dobrych silników.