Lista ocen Nissan 100NX (71) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Coupe 1.6 90KM 66kW
podczas mojej przygody z Nissanem 100NX nie zdarzyły się żadne poważne lub nieprzewidziane usterki, a muszę dodać,że samochody te nie mają u mnie łatwego życia.przy zachowaniu odrobiny dbałości (regularna wymiana świec,filtrów,olejów itd )samochód odwdzięcza się długą,bezawaryjną pracą.choć zdarzają się wyjątki w których coś się zepsuje, ale nie ma rzeczy nie zniszczalnych.ogólnie prędzej się znudzi niż zepsuje.
~Kuba nysa100@op.pl
Coupe 1.6 90KM 66kW
Nic poważnego i zaskakującego niespodziewanie sie nie przytrafiło. Mam go przeszło rok i zrobiłem ponad 40 000 km i z eksploatacyjnych części to wymieniłem amortyzatory z tyłu (drogie ale wybrałem gazowe), amortyzator klapy tylnej (ciężka od dwóch spoilerów), łącznik stabilizatora kopułka i oczywiście świece, klocki, płyny, oleje. Części praktycznie wszystkie poza blacharką pasują od popularnego Sunny N-14 i są ogólnodostępne.
~tarsar
Coupe 1.6 90KM 66kW
Wymienia się tylko rzeczy eksploatacyjne plus amorki z tyłu.Ja wymieniłem z przodu + sworznie wachacza i łączniki stabilizatora z tyłu.Patrząc na nasze drogi to i tak nic. Reszta tip-top.Jedynie rdza-progi i kolumny tylne.Mam przebieg 162tysiące - oryginał! Ale znam przypadki rzędu 400-500 tysięcy i wiele się nie dzieje....
~first3 - studentiren
Coupe 1.6 90KM 66kW
nie stwierdzono:) jak narazie oki i nie zanosi sie, chociaz mozna by polemizowac nad gaźnikiem....nie wolno dopuścić do zabrudzenia i zmurszenia czegokolwiek, a szczególnie wężyków podciśnieniowych, bo wtedy obroty szaleją jak głupie....jak sie dba to jest ok...
~Łukasz
Coupe 1.6 90KM 66kW
Największa bolączka to przeciekający dach, a nowe uszczelki to niestety niezbyt tani wydatek. Ale jak chcę się mieć zadbane żaden wydatek nam nie straszny. Jedyna dobra wiadomość, że ze strony silnika nie mamy czego się obawiać! :)
~worm83
Coupe 1.6 90KM 66kW
Alternator-80km na holu to było demotywujące :( W moim egzemplarzu blacha jest tragiczna, ale jakaś małolata uczyła się nim jeździć-to są efekty :( Polecam kupić zadbany egzemplarz-to auto potrafi się odwdzięczyć ;)
~artek26@op.pl
Coupe 1.6 90KM 66kW
Marka mówi sama za siebie;) przeszło 10 tys km i dzięki bogu żadnej poważnej usterki;) sprawdza się w długich trasach, jestem z niego bardzo zadowolony ponieważ nie kupiłbym lepszego auta w tej cenie
~Łukasz
Coupe 1.6 90KM 66kW
jak juz wczesniej wspomnialem naprawialem skrzynie biegow, oprocz tego mam do wymiany jakies lozysko w skrzyni biegow, ale to nie jest powazna usterka. prawdopodobnie jest do wymiany sonda lambda
~WILKU
Coupe 1.6 90KM 66kW
Ja miałem problem z silnikiem ale jestem pewien że ktoś przedemną wykończył go jak ktoś by dbał to jest nie do zajechania do 5 tyś obrotów można spokojnie kręcić. Teraz nic mi się nie psuje.
~zarek87@op.pl
Coupe 2.0 GTI 143KM 105kW
jedyne co mnie boli i co chcę poprawić w tym aucie po japońcach to hamulce, troszkę słabo hamuje, trzeba będzie zamontować tarcze wentylowane i 4 tłoczkowe zaciski