Lista ocen Nissan 100NX (91) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Coupe 1.6 90KM 66kW
krótka droga zmiany biegów,mechanizm bardzo precyzyjny, biegi trafiają w swoje miejsce, nie ma tendencji do haczenia, przyjemna zmiana biegów i to wszystko niezależnie od szybkości zmiany przełożeń.dodatkową zaletą jest brak jakichkolwiek luzów lewarka.
~Łukasz
Coupe 1.6 90KM 66kW
poprzedni wlasciciel jezdzil bez oleju, wiec po zakupie musialem dokonac remontu, ale oprocz tego jest calkiem dobrze. czasami sa problemy z pierwszym biegiem oraz ze wstecznym, natomiast nie jest to uciazliwe.
~WILKU
Coupe 1.6 90KM 66kW
Bez problemów czasami jak postoi dłużej i chce wrzucić wsteczny to nie chce wejść musze powrzucać inne biegi i wtedy wchodzi. Podczas jazdy super pracuje krótki skok umożliwia szybką zmianę biegów.
~kogan
Coupe 1.6 90KM 66kW
Świetna skrzynia, biegi wchodzą precyzyjnie, płynnie i lekko, świetna 2, bardzo sporadycznie zdarza się problem z wrzuceniem wstecznego, ale wystarczy wysprzęglić i szafa gra:)
~Janek z Gorzowa
Coupe 1.6 90KM 66kW
troszku krótka, ale tak pewnie ma być. Chcesz pojeździć ekonomicznie to często zmieniasz biegi. Można jeździć 1, 2,3 i już 5 to pomaga (można minąć czwórkę lub trójkę)
~mistrz
Coupe 1.6 90KM 66kW
dla mnie super w porównaniu z golfem to inny świat króciutkie pewne przełożenia ;) nie wiem jak u innych ale u mnie na 2 do ok 110km/h idzie ;)
~blondyn76@wp.pl
Coupe 1.6 SR 102KM 75kW
skrzynka jak pisalem wczesniej swietna. jedyna wada to sporadyczne problemy z wrzucaniem wstecznego, ale po ponownym wysprzegleniu klopot znika
~Bartek
Coupe 1.6 SR 102KM 75kW
skrzynia chodzi świetnie, biegi bdb wskakują u mnie tylko czasami wsteczny nie chce wskoczyć ale wtedy daje na 1 i wracam na R i wszystko gra.
~fan100nx
Coupe 1.6 90KM 66kW
Nie można powiedzieć że biegi wchodzą "jak po maśle" (największe problemy są ze wstecznym), ale nie jest to coś co by uniemożliwiało nawet dynamiczną jazdę.
~arris-k@wp.pl
Coupe 1.6 90KM 66kW
Działa bardzo dobrze, precyzzyjnie. Czasem zgrzyta wsteczny przy wrzucaniu ale to podobno norma. Jak ciezko wchodzi wystarczy wrzucic 4 iznowu wsteczny