Lista ocen Nissan 100NX (87) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Coupe 1.6 90KM 66kW
zestrojony raczej komfortowo, ale pozwala także na w miarę dynamiczną jazdę.z zależności od nawierzchni lub obciążenia nad lub podsterowny, na dobrych oponach łatwy do opanowania, jednak do naprawdę szybkiej jazdy ze względów bezpieczeństwa należy założyć twardsze zawieszenie (sprężyny/amortyzatory) wysokość : -30mm z oponami 195/50/15 zapewnia idealny kompromis :komfort/prowadzenie/eksploatacja.największe zastrzeżenia można mieć do średnicy...
~Mateusz
Coupe 1.6 90KM 66kW
Układ jezdny na prawdę zaskoczy pozytywnie każdego w tym samochodzie. Genialna przekładnia kierownicza, super wspomaganie w połączeniu z wielowahaczowym zawieszeniem tylnym i nie ustępujące mu w niczym zawieszeniem przednim pozwalają na bajecznie proste prowadzenie tego samochodu. Na zakrętach można pozwolić sobie na na prawdę wiele, przez cały czas mając idealne wyczucie samochodu. Na prostych również można się do niczego doczepić, auto jest...
~Kuba nysa100@op.pl
Coupe 1.6 90KM 66kW
Zawieszenie jest idealnie zestojone pomiędzy komfortem a bezpieczeństwem. Obniżyłem troszkę przód przez co nabrał agresywniejszego wyglądu i jeszcze lepiej przykleił sie drogi. Mam zastrzeżenia do skuteczności ABS-u i nienajlepszych hamulców ale tragedii nie ma. Dużo zależy też od opon. Na rozmiarze 195/50R15 sam skręcał w koleinach. Najlepiej mu służą 185/55R15.
~WILKU
Coupe 1.6 90KM 66kW
Mój nissan jest obniżony ma sportowe sprężyny AEZ (niebieskie) prześwit to 9 cm gdyby nie nasze dziurawe drogi było by idealnie straszny problem. Nie polecam samochodów z obniżanym twardym zawieszeniem wszystko sie wybija a jak się wpadnie w wiekszą dziurę to ma sie ochote sprzedać samochód na drugi dzień. Na autostradzie marzenie nic dodać nic ująć.
~Master Of Disaster
Coupe 1.6 90KM 66kW
Na poslskie drogi świetny:-) nawet na pofałdowanym asfalcie dobrze trzyma się drogi. Po utracie przyczepności w 100% przewidywalny, najczęściej na przecholowanie w zakręcie reaguje delikatną podstarowności. Delikatnie hamowanie lewą nogą i możemy z nim zrobić wszystko:-) Tylko hamulce mogłyby być troszke lepsze...
~FilipGałecki
Coupe 1.6 90KM 66kW
coprawda mam sportowe zawieszenie (obniżony i usztywniony) trzyma sie jak przyklejony, w ostrych zakrętach pzry dużej prędkości niema najmniejszych problemów, przydaje się jednak niski profil opon. Niestety sztywne zawieszenie to marny komfort na naszych drogach mało głowy nieurwie na dziurach ale coś za coś!
~Marcino81
Coupe 1.6 SR 102KM 75kW
hmmm... można by się spodziewać więcej od zawieszenia i hamulców.moje autko śmiga na oponach 195/50/15, ma założone dystanse i nieco krótsze i twardsze sprężyny, dzięki temu prowadzi się o niebo lepiej.bez modyfikacji było dobrze pod warunkiem jazdy spacerowej
~Krzysiek
Coupe 1.6 90KM 66kW
Dobrze wyciszone ,nawet jak na fabryczne zawieszenie dobrze trzyma w zakrętach,amortyzatory nawet jak na polski drogi są bardzo wytrzymałe.przekładnia kierownicz działa sprawnie co prawda promień skrętu mógłby troszkę mniejszy no ale nie można mieć wszystkiego
~kogan
Coupe 1.6 90KM 66kW
Mam obniżone i utwardzone zawieszenie więc drogi trzyma się bardzo przyzwoicie, szybkie wchodzenie w zakręty to poezja, czuję się pewność prowadzenia auta gdy nie buja się na boki, szybka jazda po ciasnych drogach to przyjemność. Hamulce przyzwoite.
Dziennik kosztów dla Nissan 100NX
9,3
~Łukasz
Coupe 1.6 90KM 66kW
czasami na mokrej nawierzchni tyl wpada w lekki poslizg, ale da sie to opanowac bez problemu (w sumie to moge zaliczyc na plus;) ). poza tym samochod dobrze sie prowadzi, zawieszenie jest w miare sztywne. na wyboistej nawierzchni jest ok.