Lista ocen Nissan 100NX (82) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 84 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~artek26@op.pl
Coupe 1.6 90KM 66kW
bardzo szybko się nagrzewa lecz niestety po zakupie musimy naprawić lub wymienić nagrzewnice, zrobić filtr przeciwpyłkowy którego nie ma bo w przeciwnym razie wszystko co mamy na masce wpadnie nam do środka oraz naprawić panel nawiewu, lecz to wszystko można zrobić niewielkim nakładem pracy i pieniędzy:) naprawa opornicy polega na zlutowaniu oporników, filtr przeciwpyłkowy (uniwersalny z pończochy) a naprawa panelu to wd-40 i troche...
~Kuba nysa100@op.pl
Coupe 1.6 90KM 66kW
Tylko przeciętna ocena za: 1) Tylko trzy pozycje nawiewu i brak łączenia np nogi+szyba; 2) Przy pozycji nogi ze środkowej kratki płynie z zewnątrz lodowate powietrze; 3) Wadą prawie każdego 100NX-a jest brak możliwości sterowania obiegiem zamknietym; 4) Awaria płytki odpowiadającej za opór biegów w dmuchawie (łatwo naprawic). Plusy za przyzwoite ogrzewanie i nieparujace szyby.
~Sacerdos
Coupe 1.6 90KM 66kW
To w tym aucie jest dobrą stroną, że w zimie rączki nie zamarzną na kierownicy a w lecie komu potrzebny jest wiatrak?Jak otwiera się dach i jedzie!!!...ale jest minus jeśli chodzi o dach, osoby siedzące z tyłu przy prędkości już od 60km/h maja przerypane!!Wieje!!Mogłyby być większe spojlerki nad szybą ale wtedy dachu się nie zamknie;/!!
~zarek87@op.pl
Coupe 2.0 GTI 143KM 105kW
Jeżeli chodzi o ogrzewanie to nie jest źle, nagrzewnica szybko się grzeje i od razu oddaje ciepło do kabiny. Wentylacja bez rewelacji, bo przyzwyczaiłem się już do klimy, ale nadrabia to ściągany dach TARGA dzięki któremu jest dobre i zdrowe chłodzenie świeżym powietrzem, a także ładnie się prezentuje miedzy innymi autami:) hehe
~Marcin
Coupe 1.6 90KM 66kW
wentylacja/ ogrzewanie jest zaletą.ogrzewanie działa naprawdę bardzo sprawnie (zasługa małe ,szczelne nadwozie), wentylacja też daje radę.w lato do wyboru : klimatyzacja/dach targa.ale nawet puszczenie dmuchawy w letnie,upalne dni skutkuje zazwyczaj chłodniejszym wiaterkiem (nie zimnym)
~WILKU
Coupe 1.6 90KM 66kW
W moim 100nx nawalił opornik od prędkości wiatraczka ten 1234 teraz działa tylko na 4 a jak chciałem to nie mogłem dostać nigdzie tej części w nissanie chcieli za to 300 zł to im podziękowałem. Jeżdże teraz z dmuchawą włączoną na 4 jak trzeba. Już się przyzwyczaiłem zimą dobrze grzeje nie ma problemów.
~patryk_hc@tlen.pl
Coupe 1.6 SR 102KM 75kW
Jedyny mankament (jeśli chodzi o wentylację) jaki mnie dopadł przy zakupie autka w niemczech to spalona opornica. (ogrzewanie działało tylko na 4 poziomie) aczkolwiek po jej wymianie autko sybko się nagrzewa jak i chłodzi (w miarę nie wysokich temp. na zewnątrz ;)
~hubi
Coupe 2.0 GTI 143KM 105kW
Ogrzewanie bez zarzutów, no chyba, że jedziem w mroźną pogodę na wysokim biegu (niskie obroty) to silnik szybko się wychłaza i ogrzewanie przestaje działać jest to wina bardzo dużej chłodnicy wody i oleju. Można rozwiązać ten problem zasłaniając częśc chłodnicy jakąś dyktą na zimę.
~blondyn76@wp.pl
Coupe 1.6 SR 102KM 75kW
powiedzmy ze wentylacja jest na dobrym poziomie. spodkalem sie z klopotem rozgrzania auta zima. przy 20 stopniowym mrozie podczas jazdy w rozpientosci od 80 do 130 km/h autko mialo problem z ogrzaniem sie ale to byl sporadyczny przypadek
Dziennik kosztów dla Nissan 100NX
9,3
~red_shogun
Coupe 2.0 GTI 143KM 105kW
wentylacja: cóż klimatyzacja to tu rarytas, za to jest ściągany dach targa, frajda jakich mało :) ogrzewanie: w zimie nie narzekam, choć mogło by być lepiej (no ale przeciez najpierw trzeba rozgrzać smoka pod maską a dopiero potem wnętrze) :P