Lista ocen Nissan 370Z Coupe (11) - Skrzynia biegów

~Paweol
Coupe 3.7 V6 328KM 241kW
wersja A/T jest troche wolniejsza od konkurencji (jakies 0.3sec.) ale przy ponizej 6 sec nie ma to wielkiego znaczenia :-). Za to do miasta w korkach nei ma leszpego rozwiazania. A miedzygaz przy redukcjia to juz tylko muzyka dla uszu. M/T ma sprytny systemik ktory robi takie cud takze. Podobno znakomite. mozna znalec na youtube jak to dziala. Do zabawy mysle ze swietne.
~Artur92
Coupe 3.7 V6 328KM 241kW
System REV to rewelacja po włączeniu trybu S-mode w manualu nigdy go nie wyłączyłem. Przekazówki jak w moto i zero szarpnięć przy zmianie biegów. Niestety wysprzeglik to pięta achillesowa tej skrzyni. Łożysko huczy już od 40tys km. Aczkolwiek do przebiegu 70tys nadal wszystko działa. Zalecam regularne wymianu płynu wysprzęglika co przedłuży żywotność
~Daniel
Coupe 3.7 V6 328KM 241kW
Mam 7-biegowy automat. Długo myślałem nad tym czy brać automat czy manual (W końcu wielu powiedziałoby że auto sportowe musi mieć manuala). Wziąłem automat i nie żałuję. Jest szybszy i mniej pali niż manual. A dzięki łopatkom przy kierownicy fajnie zmienia się biegi w zakrętach. Do tego SynchroRevMatch - systemik który zrównuje obroty przy redukcji - poezja
~Tylko japońce
Coupe 3.7 V6 328KM 241kW
Ok, nie jest to dwusprzęgłówka więc jeździłem samochodami które szybciej zmieniają biegi, ale i tak jest bardzo dobrze. A fakt że to klasyczny automat a nie dwusprzęgłówka odwdzięcza się dużo tańszą eksploatacją. Pamiętajmy tylko o wymianie oleju! Nissan tego nie przewiduje ale każdy mechanik powie że warto!
~Mariusz
Coupe 3.7 V6 328KM 241kW
Jedyny minus w tym samochodzie to automatyczna skrzynia biegów, nie jest zła, dobrze dobiera biegi i jest oszczędna, ale mogła by być lepsza w tym samochodzie i szybciej zmieniać biegi, ponadto brakuje trybu sport, jak chcemy się pobawić zostaje nam tylko ręczna zmiana manetkami.
~Marcin
Coupe 3.7 V6 328KM 241kW
Bez zastrzeżeń, wszystko gra. Mi osobiście delikatne drgania drążka nie przeszkadzają szczególnie, że są odczuwalne jedynie na postoju.
~Adam
Coupe 3.7 V6 328KM 241kW
bardzo ciężko wchodzą biegi i awaryjna!!!!!
~Robert
Coupe 3.7 V6 328KM 241kW
Za krotka jedynka w manualu, reszta ok
~mirek fr
Coupe 3.7 V6 328KM 241kW
automat bardzo plynny biegi dlugie.
~TomekK
jak należy. krótkie przełożenia