Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

bazancik@poczta.fm, 21 lat temu
Rok produkcji 2000
Nissan Almera II Hatchback 1.8 114KM 84kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Oceny za całokształt nie zmieniam mimo opisanych awarii. W sumie wszystko było szybko i sprawnie załatwione przez ASO. Nadal uważam autko za rewelacyjne, a potknięcia wszystykim się zdarzają (całe szczęście, że nie tak spektakularne jak VW i jego zacierające się aluminiowe silniki!!). Nie należy też sugerować krótkim odstępem czasowym moich ocen. Pierwszą umieściłem po 9 miesiącach użytkowania auta. Druga to uzupełnienie o usterki, które mnie spotkały :(
Tu nic się nie zmieniło ;)
Tu nic się nie zmieniło
Ostatnio miałem mały "wyścig" z Astrą II 1.8, która koniecznie chciała mnie zgubić (ale się nie udało ;)) - deceniłem wtedy zawieszenie Almery - mieściła się w zakrętach dużo lepiej niż Astra II (tam gdzie Astra musiała mocno ścinać zakręty Almerze udawało się mieści w swoim pasie :))
I tu bez zmian
Podtrzymuję opinię - dodam jeszcze szyby z filtrem UV, halogeniki do czytania z przodu, uchwyt na zakupy z przodu z prawej strony, schowek na monety pod bezpiecznikami itd.
bez zmian
bez zmian
Może tyle - mistrzem ciszy auto nie jest - ale ma przyjemny, nie natrętny odgłos pracy silnika
W sumie podoba mi się, że ostrzejsza jazda nie pociąga za sobą drastycznego wzrostu zużycia paliwa!
Po lekturze cenników innych marek doszedłem do wniosku, że Almera jest właściwie najtańsza w swojej klasie (biorąc pod uwagę podobne silniki i gadżety wyposażenia u konkurentów). A niektórych rzeczy u konkurencji nie dostaniemy!! I vice versa zresztą... np. kurtyny czy ESP..
Jakbym wykrakał - święty spokój został nieco zmącony (patrz też nizej) pojawił się "rdzawy problem" - malowanie klapy bagażnika na koszt ASO. Problem opisałem dokładnie w "Ten typ tak ma". Oceny jednak nie zmieniam, chyba dzięki szybkiemu i kulturalnemu załatwieniu sprawy przez ASO.
Przy 72000 nic się nie działo i tu nagle łup - 72500 i auto stanęło na drodze!!!! Lawetowanie i powód okazał się banalny - wymiana czujnika wałka rozrządu (opisane w "Ten typ tak ma") - 30min w ASO i po sprawie. W sumie to pierdoła, ale wpisałem w poważnych usterkach, bo jechać dalej się nie dało :( Ale mi było wstyd...
Nissan Almera II Hatchback