Lista ocen Nissan Almera II Sedan 1.5 90KM 66kW 2000-2004 (41) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Sedan 1.5 90KM 66kW
Chyba największy feler tego samochodu. Zawieszenie Almery na nierównościach tłucze jak szalone, wszystkie nierówności idealnie przenosi na karoserię, na tylnym siedzeniu można pogubić wszystkie plomby. I wcale nie jest takie sztywne - na zakrętach za bardzo się pochyla jak na takie twarde nastawy. Faktem jest, że jest w miarę niezawodne, ale wóz drabiniasty mojego dziadka też był niezawody a o wiele wygodniejszy. Jednym słowem: zestrojenie...
~Bodzio
Sedan 1.5 90KM 66kW
Jazda tym samochodem to czysta przyjemność - układ jezdny tak zestrojony, że kierownicę można prowadzić jednym palcem. Jeśli chodzi o pracę zawieszenia to dobrze tłumi nierówności i całkiem nieźle trzyma się na zakrętach. Sztywna belka z tyłu sprawia, że dożywotnio nic nie będzie się działo z tylnym zawieszenie. Jeśli chodzi o przód to właśnie szykuję się do wymiany - choć jak na polskie warunki i tak długo wytrzymało (prawie 100tyś km).
~Rp
Sedan 1.5 90KM 66kW
Podobała mi się charakterystyka zawieszenia. Bardzo sprężysta a zarazem pewna. Proste i pancerne zawieszenie! Duże jak na kompakt z tamtych lat 15-calowe koła powodowały większy komfort. Niestety kiepsko się nim manewruje w mieście. Ma duży promień zawracania.
~grzego
Sedan 1.5 90KM 66kW
Żywiołem auta są zakręty, jest absolutnie neutralne i dużo wybacza. Byłoby doskonale gdyby nie głośno pracujące zawieszenie, samochód ściąga na lewo i nikt nie jest wstanie znaleźć przyczyny - samochód użytkowany od nowości i bezwypadkowy. Doskonałe hamulce.
~pack
Sedan 1.5 90KM 66kW
Dwa oblicza: na nierównościach trzepie i jest mało sympatycznie, ale powyżej 100 km/h Almera jest nie do pobicia. Rozumiem, że nikt nie robi specjalnego zawieszenia na polskie dziury (poza autami o zmiennej charakterystyce zawieszenia, ale to nie ta klasa).
~Krzysztof@buildingplastics.pl
Sedan 1.5 90KM 66kW
Rewelacyjnie pokonuje zakręty, jazda na prostym odcinku to sama przyjemność, niestety okupione jest to komfortem jazdy na polskich drogach, gdzie każda nierówność jest odczuwalna, szczególnie z tyłu
~3298182
Sedan 1.5 90KM 66kW
auto sie dobrze prowadzi, duzy stopien wspomagania kierownicy, zawieszenie tlumi nierownosci a na zakretach auto sie nie wychyla za mocno
~mcadams
Sedan 1.5 90KM 66kW
Auto prowadzi się bardzo pewnie. Gdy pierwszy raz do niego wsiadłem to miałem wrażenie jakbym siedział w dwa razy większym samochodzie.
~Bosy
Sedan 1.5 90KM 66kW
Faktem jest, że trzyma się drogi jak przyklejony, ale na poprzecznych nierównościach trzepie, co obniża komfort jazdy na dziurawych drogach.
Dziennik kosztów dla Nissan Almera II Sedan 1.5 90KM 66kW
10,4
~AST (swietlinskia@prokom.pl)
Sedan 1.5 90KM 66kW
Zawieszenie daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa - jeździ się wygodniej niż Escortem, a prowadzi równie dobrze (może nawet odrobinę lepiej)
Nissan Almera II Sedan