Lista ocen Nissan Juke II (29) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JacekJ
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Silnik 3 cylindrowy o mocy 117 KM i 200 Nm. Jak usłyszałem, że są 3 cylindry to byłem sceptyczny. Jednak już po pierwszej jeździe próbnej (których łącznie było 3) moje zdanie o tym silniku bardzo się zmieniło. Według mnie jest to dość żwawy silnik, ma wystarczającą moc. Trzeba go jednak wyczuć i przyzwyczaić się bo przy ruszaniu i zbyt mocnym wciśnięciu gazu wciska w fotel. W kabinie odczuwa się delikatne wibracje ale głównie na zimnym...
~Krzysiek
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Wbrew pozorom i niektórym "opiniom" silnik w Juku radzi sobie bardzo dobrze. Jest to auto przede wszystkim do miasta ale ja je użytkuję również w trasie i jest dobrze. Nieco ponad 10 sek do 100 km/h dla mnie jest zupełnie wystarczające. Sam silnik jest dobrze wyciszony, nie przenosi też wibracji do wnętrza. Do momentu rozgrzania zdarza się nierówna praca. Dodatkowo do dyspozycji są 3 tryby jazdy - zazwyczaj wykorzystuję standardowy i jest ok...
~Antek
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
5 gwiazdek - silnik spisuje się bardzo dobrze. Duzo osób źle wypowiada się nt 3 cylindrów a ja musze powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Silnik żwawy, 10 sekund do setki jest ok. Na zimnym silniku czuć lekkie wibracje ale to chyba jedyne co może trochę denerwować
~Konrad
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Jak usłyszałem, że jest tylko jeden silnik i to 1.0 to pomyślałem, że odpada ale przejechałem się i mnie oczarował. Jeździ bardzo dobrze, zazwyczaj jeżdżę w trybie normal ale czasem przełączam na sport. I może ktoś się uśmiechnie ale naprawdę daje radość z jazdy
~Arczi
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Silnik sam w sobie jest dobry, dynamika na wystarczającym poziomie. Wbrew pozorom te 3 cylindry całkiem dobrze się sprawują, oczywiście są wibracje i specyficzny dźwięk. Samochód nie jest zamulony,jeździ sprawnie. Są też tryby jazdy Eco, standard i sport.
~Krzysiek
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
jak to niektórzy określają karton mleka czy silnik od kosiarki całkiem nieźle radzi sobie w Juke. Jedyna szkoda, że w momencie zakupu nie bylło wyboru silnika i byl tylko jeden. Teraz przynajmniej dorzucili mocniejszą hybrydę.
~Mariano Doloro
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Silnik jest wystarczający, sprint do 100 km/h to mniej więcej 10 sekund. Dla osób chcących pojechać szybciej zostaje tylko hybryda. Brakuje mocniejszego silnika benzynowego np. 1,3 156 KM
~Jerzy kwiatkowki
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Jezdzi dobrze, dynamika na przyzwoitym poziomie. Ma 3 tryby jazdy i większośc osób coś sobie dopasuje. Trochę czuć wibracje na zimnym silniku ale potem ustają i nie czuć że to 3 cylindry
~lamus
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
nie byłem przekonany ale po jezdzie próbnej, pozycji za kierownicą, wykonaniu wiedziałem, że to jest to. 10 sekund do setki to nie jest zły wynik i dla mnie jest to wystarczające

Usterki Nissan Juke II

Nissan Juke II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~xz22l
Crossover 1.0 DIG-T 114KM 84kW
Silnik sprawuje się dobrze. Trochę brakuje tego 4 cylindra ale nawet z 3 jest spoko. Przy proędkościach powyżej 140 brakuje jednak trochę mocy.