Lista ocen Nissan Juke (71) - Skrzynia biegów

~Shortey
SUV 1.5 dCi 110KM 81kW
Zwracam uwagę, jeśli zdecydujecie się na wymianę oleju, na właściwy olej! 75w80 API GL-4. GL-4 ROBI SPRAWĘ bo nie zawiera dodatków powodujących korozję części skrzyni biegów wykonanych z stopów metali kolorowych. Wiem, bo wymienili olej (niewłaściwy, GL-5) i d..a, bardzo utrudniona zmiana biegów. Po kolejnej wymianie (już GL-4), jak ręką odjął :)
~Shortey
SUV 1.5 dCi 110KM 81kW
Bardzo \'krótko\' zestopniowana 1. Pozostałe biegi OK, co w połączeniu z silnikiem powoduje że nie trzeba zbyt często \'heblować\' lewarkiem. Na początku dźwignia zmiany biegów działała bardzo płynnie, teraz czuję mały opór / co nie znaczy że coś haczy, biegu wchodzą nadal płynnie ale z lekkim oporem.
~JacekJ
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Skrzynia dwusprzęgłowa o 7 przełożeniach i mokrym sprzęgle. Skrzynia pracuje dobrze choć w pewnych sytuacjach można wyczuć delikatne szarpanie głównie przy szybkim ruszaniu i potem przyhamowaniu. Na początku jest mały lag ale potem idzie ładnie.
~Jerzy kwiatkowki
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Skrzynia spoko choć trzeba się do niej przyzwyczaić bo zbyt mocne przyciśnięcie gazu wyrywa auto do przodu. Jeżdżę raczej spokojnie i mam samą przyjemność z jazdy. Czasem czuć lekkie szarpnięcie ale to przy mocnym gazi i nagłym hamowaniu
~Divenow
SUV Facelifting 1.2 DIG-T (Euro 6) 115KM 85kW
wystarczająco precyzyjna, krótki skok lewarka; od początku 6 bieg trzeba wrzucać z większą dokładnością, bo coś delikatnie chaczy. Skrzynia dobrze zastopniowana. Dodatkowo "księgowy" podpowiada kiedy zmienić przelożenia.
~Dariusz
SUV 1.6i 117KM 86kW
skrzynia sportowa ...biegi wchodza z kliknieciem .Świetny bieg 4 ......a jeszcze lepsza 5-ka .bardzo elastyczna od niskich obrotow .Powyżej 3500 obrotow przyspiesza tak jakby silnik byl turbodoladowany .............frajda z jazdy
~Krzysiek
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Biegi zmieniane są sprawnie, raczej nie szarpnie. Mam tylko uwagę do biegu wstecznego. Ma się odczucie jakby brakowało mu trochę mocy albo trzeba mocniej wcisnąć pedał. Nie mam większych uwag
~Daro
SUV 1.6 DIG-T 190KM 140kW
60km/h i 6 bieg nie ma problemu... Biegi wchodzą precyzujnie. Pod sprzęgłem delikatnie daje się wyczuć dwumasę, ale szukając tego modelu zauważyłem, że to norna co znaczy że ten typ tak ma.
~zawodowy1
SUV Facelifting DIG-T 115KM 85kW
Krótkie przełożenie biegów pozwala na ich szybką zmianę. Szósty bieg idealny w dalsze trasy. Pierwszy bieg czasami potrafi zdenerwować - używam go jak zwykłego zamiast "tylko do ruszania".
Dziennik kosztów dla Nissan Juke
5,8
8,2
8,3
~polski janusz
Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW
jak kupowałem to myślałem, że jest skrzynia bezstopniowa. Po kilku jazdach próbnych uważam, ze bardzo dobrze, że nie dali tu bezstopniówki, dwusprzegłówka jest o wiele lepsza
Nissan Juke