Ocena kierowcy - Nissan Juke I SUV

atnmario, 11 lat temu
Silnik 1.6 DIG-T 190KM 140kW
Rok produkcji 2010
Nissan Juke I SUV 1.6 DIG-T 190KM 140kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : Design jest naprawde nietypowy czy sie podoba czy nie to kwestia gustu.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu tego auta, poniewaz jest inne niz wszystkie. Nissan odwalił kawał dobrej roboty!
Według mnie jest to najlepszy silnik 1,6 na rynku. Osiągi lepsze niż 2,0tdi, pali tylko 1,5-2 litry wiecej, ale przyjemnosc z jazdy o niebo lepsza, ma sie wrazenie jakby mial wiecej pojemnosci. Elastycznosc jest bdb na trasie uzywam przktycznie tylko 5 i 6. Ma podobna elastycznosc do diesla ale pracuje zdecydowanie bardziej brutalnie.
Pracuje prawidłowo. W nowym samochodzie troszke haczy. Po około 30tys. ustępuje.
Tu kwestia indywidualna. Pierwsze wrażenie - twardo, ale da sie przyzwyczaic. Komfort OK.
Z przodu jest bardzo dobrze, do tyłu bez kamery cofania jest tragedia. Wg mnie w tym samochodzie kamera cofania to powinien byc standard!
Bardzo dobra, wszystko intuicyjnie.
W lato chłodzi jak należy, w zime rozgrzewa się ok 5 min.
Jak dla mnie z przodu jest dobrze jak na ten segment, z tyłu dla 2 osob max 175cm.
Mogło by byc lepiej ale jest dobrze, do 120 km/h cicho, dalej juz głosniej. Wyboje i dziury dobrze tłumi. Nie jest idealnie ale bywa gorzej w droższych samochodach.
Ekonomiczność wg mnie jest bdb. stosunek spalania do mocy jest bdb. Spala w trybie normal w mieście ok 8,5 - 9l, na trasie ok 7,3. Raptem trochę więcej od diesla(2,0)ale przez 110tys ani jednej awarii. W dieslach mimo niższego spalania koszt utrzymania może być wyższy.
Wg mnie bardzo dobry, dostajemy w standardzie porzadnie wykonany samochod w przyzwoitej cenie.
Samochod eksploatowany sporo. Dla mnie OK. Nie ma idealnego samochodu. Na mój egzemplarz nie narzekam.
Przez 110kkm ani jednej poważnej usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DIG-T 190KM 140kW [l/100km]

8,2